Görünen o ki Epic Games, dijital oyun platformları marketinde ciddi bir konuma erişmek istiyor, The Walking Dead: The Final Season ve The Division 2 gibi büyük isimlerin PC platformunda satış haklarını elinde tutan Epic Games Store, bu sefer de 15 Şubat’ta çıkışını gerçekleştirecek Metro Exodus‘u bünyesine eklemeyi başardı.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında çıkışını yapmasının ardından hem iki haftada bir verdiği ücretsiz oyunlar ile oyuncuların kalbini kazanıp kendi platformuna çeken Epic Games hem de bir yandan mağazasına büyük isimler alarak oyuncuları bir nevi Epic Games Store’u kullanmaya mecbur bırakıyor. Geçtiğimiz gün duyurulan haber ile Metro Exodus, Steam’den ön sipariş seçeneği kaldırılarak Epic Games’in mağazasında satışa sunuldu.

Oyun paylaşımcılarının son zamanlarda Steam’den ziyade Epic Games Store’u tercih etmesinin sebebi ise, Steam’in aldığı %30’luk komisyon oranına kıyasla Epic Games’in %12’lik bir komisyon oranı ile 3. Parti oyunları satışa sunuyor oluşu. Her ne kadar Steam kadar köklü bir platformun yerine geçmek belki imkansız olsa da, Epic Games hem oyuncu dostu hem de geliştirici/yayımcı dostu politikaları sayesinde hızla yükselmeye devam ediyor. Belirtilmesi gereken bir nokta var ki o da bu anlaşmanın öncesinde Metro Exodus’u Steam üzerinden ön sipariş vermiş oyuncular oyunlarına sorunsuz bir şekilde erişebilecekler.

Önümüzdeki dönemlerde ise başka hangi oyunların benzer geçişler yapacağını merakla izliyor olacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here