22 Şubat 2019’da çıkacak olan Metro Exodus tüm platformlar için ön siparişe açıldı. 2 tane farklı paketi bulunan oyunun ilk paketi normal sürüm, ikinci paketi ise Gold Edition. Normal sürümün fiyatı 89 TL iken, Gold Edition fiyatı ise 123 TL. Oyunun Steam dışındaki fiyatı ise $59. Gold Edition sahipleri Normal sürümden ayıran özellik ise Expansion Pass içermesi yani oyun çıktıktan sonra gelecek ek paketlere ücretsiz sahip olabilecekler.

Ayrıca oyunu ön sipariş verdiğiniz takdirde oyunun orijinal müziklerine ve dijital çizim kitabına da sahip olacaksınız. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunun hikayesini kısaca hatırlayacak olursak;

“Yıl 2036.

Nükleer savaşın dünyayı mahvetmesinin üstünden çeyrek yüzyıl geçti, hayatta kalan birkaç bin kişi Moskova’nın harabelerinin altında, Metro tünellerinde hayatta kalmaya çalışıyor. Zehirli elementlere dayandılar, mutant yaratıklarla ve doğa üstü korkularla savaştılar, iç savaşın yaralarını tattılar.

Ama şimdi, Artyom olarak Metro’dan kaçmalı ve Doğuda yeni bir yaşam aramak için kıyamet sonrası vahşi Rus doğasında geçen inanılmaz bir macerada bir grup Spartalı Korucuya öncülük etmelisin. 4A Games’in hazırladığı Metro Exodus, en sürükleyici oyun dünyalarından birinde ölümcül dövüşleri ve gizliliği, keşif ve hayatta kalma korkusuyla birleştiren destansı, hikaye tabanlı bir birinci şahıs nişancı oyunudur.

Devasa, doğrusal olmayan seviyelere vahşi Rus doğasını keşfet. Bahar, yaz ve sonbahardan nükleer kışın derinliklerine kadar ilerleyen, tüm yılı içeren heyecan verici hikaye örgüsünü takip et. Dmitry Glukhovsky’nin romanlarından esinlenen Metro Exodus, şimdiye kadarki en büyük Metro macerasında Artyom’un hikayesini devam ettiriyor.”

4A Games, Metro Exodus’un tanıtımı için Gamescom’da olacak. Bizim de gözümüz yeni trailerlar ve yeni oyun tanıtımları için Gamescom’da olacak. İyi haftalar!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here