Moral Anxiety Studio tarafından Ren’Py adlı oyun motorunda geliştirilen Roadwarden, oyuncuların düşmanca, korkunç bir dünyayı keşfettiği ve değiştirdiği etkileşimli metin tabanlı RPG tarzında bir oyun olacak.

“Ren’Py, Görsel Roman Motoru, bilgisayar aracılı bir hikaye anlatım biçimi olan görsel romanların yaratılmasını kolaylaştıran ücretsiz bir yazılım motorudur.” (Wikipedia)

Yapımcılar, karmaşık diyalogları ve basitleştirilmiş görselleri harmanlayıp karşımıza potansiyeli olan bir yapım çıkarmışlar. Şuan demoda olan yapım, güncellemeler ile çok güzel bir yere gelebilir. Metin tabanlı RPG’ler az olduğu için bulunmaz bir nimet oluyor Roadwarden. Fiyatının ortalama sekiz dolar olacağından ve 2020‘nin ilk aylarında çıkacağından bahsediliyor, tabii ki ülkemizde ne fiyatta olur şuan için bilmek zor ama Steam gibi bir platformda çıkarsa, uygun bir fiyatta olacağına kesin gözle bakabiliriz.

Oyunun 10 saatlik oynanış süresinin olduğundan bahsediliyor ve metin tabanlı bir oyun için on saat gerçekten güzel ve uzun bir süre bence. Oyundaki amacımız ise bizden önceki yolcuya neler olduğunu bulmak ve bu garip yarım ada hakkında olabildiğince bilgi toplamak olacak.

Roadwarden, eşya etkileşimleri, karakter yetenekleri, vuruş noktaları, basit hayatta kalma mekaniği ve zaman kısıtlamaları gibi mekanikler içerecek. Ayrıca üzerinde çokça durulan, davranış sistemine de sahip olacak. Oyuncular her yeni karakterle karşılaştığında beş farklı davranıştan birini seçebilecek. (arkadaş canlısı, eğlenceli, mesafeli, korkutucu ve savunmasız) Seçtiğiniz davranış şekli konuşmanın havasını değiştirecek ve yönünü belirlemiş olacak. Yani başta mesafeli veya korkutucu davrandığınız biriyle arkadaş olmanız zor olacak gibi duruyor.

Buraya tıklayarak oyunun sitesine ulaşabilir, yayınlanan demoyu indirip oynayabilirsiniz.

“Should work on a potato.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here