2048 adlı oyunu hatırlarsınız. 2014 yılında çıkmış ve bir ara hepimizin hayatında yeri olan yapım şu an pek hatırlanmasa da, ona benzediğini düşündüğüm Merge Dragons‘a sınırlı süre boyunca Rick and Morty etkinliği geliyor.

İlgili haberler : Yeni Half-Life Oyunundan Fragman Geldi!Basketbol ve Espor Yorumcusu Kaan Kural İle RöportajımızYeni Saints Row Oyunu 2020’de Duyurulacak!

Bilmeyenler için kısaca değinmek istiyorum Merge Dragons’a. Merge Dragons; çiçeklerle çiçekleri, taşlarla taşları eşleştirip yeni öğeler elde ettiğimiz -tıpkı 2048 gibi diyebiliriz- bir oyun. Mesela; üç fidan ile bir büyümüş bir çiçek, üç büyümüş çiçek ile de bir ağaç elde edebiliyoruz. Yani her nesnenin bir gelişme şeması, ağacı var. 2048’in biraz daha çeşitlenmiş ve görsellik olarak çokça değişmiş hali diyebiliriz sanırım.

Merge Dragons’a değindiğimize göre, şimdi etkinlikten bahsedelim. Oyunu az çok hayal edebildiğinizi düşünüyorum ve bu yapıma Rick Sanchez ve Morty Smith‘in yolculuk yaptığını düşünün. Oldukça eğlenceli bir etkinlik olacak. “wubba lubba dub dub”

22 Kasım’da başlayacak olan etkinlik, ülkemizde başlaması saat dilimi farkından dolayı 23 Kasımı bulacaktır. Yani 23 Kasım’da Merge Dragons‘da Rick and Morty dünyasına dalabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here