Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
83712

Son zamanlarda alternatif alanda cover parçalarıyla güzel bir çıkış yapan, vapurda ve sokakta dinlediğimiz Melek Mosso’yu gelin hep birlikte tanıyalım.

“Umrumda Değil”, “Vursalar Ölemem” ve “Arzular Arsız” gibi coverlarla adını duyuran Melek Mosso, 11 Kasım 1988 Kayseri doğumlu. Dokuz yaşında bağlama çalmaya başlayarak müzikle ilgilenmeye başladı. Güzel sanatlar lisesinde öğrenimine devam eden Mosso, burada flütle devam etmiştir. Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği’ni kazanarak lisans eğitimine devam etmiştir.
2014 yılında vapurda çalmaya başladı ve büyük bir kitleye adını o zaman duyurabiliyordu. İtalyanca bir müzik terimi ve “gittikçe hızlanarak” anlamına gelen Mosso’yu sahne soyadı olarak kullanan Melek, yaptığı müzik tarzını çoğu benzetmelere karşı “Melek Mosso tarzı” olarak nitelendiriyor.
Grundig Türkiye’nin düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanarak Akustikhane’de kayıt şansını yakalayan Melek Mosso’nun en büyük çıkışlarından biri de bu olmuştur. Daha sonra da O Ses Türkiye’de izledik kendisini. Youtube üzerinden kendi beste ve müziklerini de dinleyebildiğimiz şarkıcı, “Ah be Aysel” projesinin de yaratıcısıdır.

Geçtiğimiz günlerde de Sony Müzik’le anlaşan Mosso, 23 Şubat’ta ilk single parçası olan “Kedi”yi bizlerle buluşturdu.

Şarkının linki: https://youtu.be/QMP5lBzpPjI

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
83712

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here