Sarkastik ve bir o kadar da eğlenceli, tanıdık indie rock melodileriyle karşınızda Mashrou’ Leila!

Mashrou’ Leila, 2016, Fotoğraf: Onur Dogman

Beyrut’un nadide indie rock grubu Mashrou’ Leila, Beyrut Amerikan Üniversitesi öğrencilerinin ülkenin politik çıkmazından sıkılıp felekten bir gece çalmak için müzisyen aradıkları el ilanı ile 2008’de kuruldu.

Mashrou’ Leila, 2016, Fotoğraf: Onur Dogman

Bir müzik yarışmasında kazandıkları birincilik ödülüyle ilk albümlerini kaydeden ekip şehirde aradığını bulamayan Beyrutlu marjinal indie rock dinleyicilerinin göz bebeği oldu. LGBTİ+ dostu sözleriyle birçok derginin kapağına yerleştiler. Eleştirel ve iğneleyici tavırlarıyla kendi ülkelerinde bir kesimin yasaklılar listesine girip dünyanın geri kalanının sevgilisi oldular. Beşinci albümleri üzerinde çalışan grup, bütün biletleri tükenen 2016 konserinin ardından ikinci defa 28 ve 29 Eylül’de Salon’da olacak. Grubun 28 Eylül Cuma akşamı gerçekleştirilecek konserinin tüm biletleri tükenmiştir. 29 Eylül Cumartesi gerçekleştirilecek konserin biletleri ayakta 100 TL, öğrenci 75 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilirDetaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mashrou’ Leila, 2016, Fotoğraf: Onur Dogman
Mashrou’ Leila, 2016, Fotoğraf: Onur Dogman

Ayrıca Salon’un programında yer alan tüm sanatçıların şarkılarından oluşturulan çalma listesini bu adresten takip edilebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here