Neredeyse her hafta sonu olduğu gibi bu hafta da Steam‘de özel indirimler mevcut. Bu haftaki indirim konumuz ise “Masa Oyunları“. Birçok türde masa oyunlarında indirim var şu an. 5 Ağustos 20:00‘a kadar sürecek indirimlerde sizler için bir kaç tanesine değinmek istedik;

 

6.Risk

Steam Sayfası

18,00 TL (%75) 4,50 TL
Açık konuşmak gerekirse bu listede Risk‘e yer vermemizin tek sebebi eskiden kutu oyununu oynuyor oluşumuz olabilir. Tarayıcı tabanlı (Browser) oyunlarından pek ileriye gidememiş olan yapım bizi biraz üzdü açıkçası. Yinede eski günleri özleyenler ve biraz vakit geçirmek isteyenler için indirim zamanında alınabilecek bir yapım diyebiliriz.

 

5.Axis & Allies 1942 Online

Steam Sayfası

32,00 TL (%10) 28,80 TL
Risk tarzı bir oyun arıyorsanız önereceğimiz oyun 31 Temmuz’da çıkan Beamdog tarafından erken erişimde olan Axis & Allies 1942 Online‘dır. Daha ayrıntılı, içerik olarak daha fazla öğeler barındıran yapım gayet güzel gözüküyor. Tabii ki daha yeni erken erişim olarak çıkmış oyunun biraz daha yol alması gerekiyor gibi ama şuan için alınıp tadına bakılabilecek bir yapım. II. Dünya Savaşı sırasında geçen oyun Risk ve Heroes of Normandie‘nin birleşimi gibi duruyor.

 

4.Heroes of Normandie

Steam Sayfası

49,00 TL (%30) 34,30 TL

Cat Rabbit tarafından 2015’te çıkan Heroes of Normandie, Flames Of War tarzı masa üstü kutu oyunlarını severler için bire bir. Aynı zamanda aynı isimli bir kutu oyununa da sahip olan Heroes of Normandie, II. Dünya Savaşı zamanında geçen eğlenceli bir yapım.

 

3.The Warlock of Firetop Mountain

Steam Sayfası

31,00 TL (%60) 12,40 TL

Tin Man Games tarafından geliştirilmiş olan ve 1982’de aynı isimle çıkan kitaptan uyarlanan -uyarlanan desek yanlış olmaz sanırım- yapım, saf masa üstü rol yapma öğeleri (FRP) barındırıyor. Bu yüzden bazı oyuncular için sıkıcı olabilecek bir yapım olduğu söylenebilir. Yani evde nasıl arkadaşlarınızla FRP oynuyorsanız, bunu da öyle düşünmelisiniz. Hikayelerin resimlerle ve metinlerle anlatıldığı yapımda İngilizce bilmek şart diyebiliriz. Yinede eski FRP ve RPG oyunlarını seven, oynayan bir oyuncuysanız bu oyuna da bakmanızı hatta daha önce kitabını bile okumanızı önerebilirim.

 

2.Card Hunter

Steam Sayfası

Ücretsiz

Blue Manchu Games tarafından geliştirilmiş oyun 2015 yılından bu yana bizlerle. Ücretsiz olmasına karşın, belkide listede ki en güzel oyun olduğunu söyleyebiliriz. Klasik masa üstü bir kart oyunu olan yapım, eğer RPG içerikli kart oyunlarını sevenlerdenseniz kesinlikle sizi kendisine bağlayacaktır. Hikaye modunu bitirdikten sonra ise, çok oyunculu normal maçlar yapabilir veya lig sistemine dahil olup sıralamada yükselmek içinde mücadele verebilirsiniz.

“Kartlarınızı karıştırın ve zarlarınızı hazırlayın”

 

1.Book of Demons

Steam Sayfası

40,00 TL (%40) 24,00 TL

Thing Trunk tarafından geliştirilen ve izometrik, hack’n’slash oyunu olan yapım oldukça fazla RPG öğeleri barındırıyor. Türkçe dil desteği de bulunan yapımda; rasgele oluşturulan zindanlarda, 70’den fazla canavar türüyle, üç faklı yeraltı dünyasında karşılaşıp hayatta kalmaya çalışacağız. Kolay oynanışı ve oyun mekanikleriyle size unutulmaz bir zaman geçirtecektir.

Book of Demons Hack and Slash ve Kart oyunu türlerinin bir birleşimidir. Bu oyunda görevlerin uzunluğunu SİZ belirlersiniz. Silah yerine sihirli kartlar kullanın ve Eski Katedralin altındaki zindanlarda karanlıklar ordusunun mensuplarını yok edin. Korkunun hüküm sürdüğü Paperverse evrenini İblis Başı’nın pençelerinden kurtarın!”

 

Geri kalan diğer oyunlara da bakmak isterseniz bu linkten ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here