E3 2019 konferansında çıkış tarihi ve fragmanı duyurulan oyunlara, Square Enix ve Crystal Dynamics tarafından geliştirilen Marvel’s Avengers da eklendi.

Square Enix, “tanımlayıcı Avengers oyun deneyimi” şekilde tanımladığı bu yapımda, hem tek kişilik devam eden bir hikayeyi oynamayı, hem de takım çalışması ile oyunu oynamayı mümkün kılacak. Oyunda, dört kişiye kadar ekipler kurabilecek, kahramanları kişiselleştirebilecek, çeşitli güçler kullanabilecek ve hatta güçlerimizi birbirleriyle birleştirebileceğiz. (Bu lafın üzerine G.O.R.A.’ya buradan bir selam çakmak farz oldu.)

Oyunun konusuna gelecek olursak: Marvel’s Avengers, A-Günü adı verilen Marvel evrenindeki bir şenlikte başlıyor. Captain America, Iron Man, Hulk, Black Widow ve Thor, bu önemli günde San Francisco’daki yeni merkezlerini ve deneysel bir enerji kaynağından güç alan kendi hellicarrierlerini tanıtıyorlar. Etkinliğe gerçekleştirilen saldırının sonucunda yaşanan trajediden sorumlu tutulan Avengers ekibi dağılıyor. Beş yıl sonra, bütün kahramanların yasa dışı olduğu bu dünyayı kurtarmak yine de dünyanın en kudretli kahramanlarına düşecek.

Marvel’s Avengers oyunu, 15 Mayıs 2020 tarihinde PC, Xbox One, PS4 ve Google Stadia platformlarında yer alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here