Avengers serisi ile epey sükse yapan Marvel Sinematik Evreni, yoluna yeni kahramanlar ve hikayeler ile devam edeceğini açıklamış ve kadrosunda Angelina Jolie, Richard Madden ve Kit Harrington gibi pek çok ünlü yıldızın olduğu The Eternals filmini duyurmuştu.

Filme dair henüz bir teaser veya fragman yayımlanmasa da, filmin ana çatışmasının “War of Evolution” üzerinden gerçekleşeceğine ilişkin yeni dedikodular paylaşılmaya başlandı.

Bilindiği üzere War of Evolution (Evrim Savaşı), diğer adıyla “Evolutionary War“, Marvel‘ın 1988 yılının çoğunda çıkardığı ve birçok hikaye ve evrenin almaşık kurgu içerisinde yer aldığı hikayeler bütününün adı. Eğer bu dedikodu doğruysa, çoğunluğu çizgi roman yazarı Jack Kirby‘nin elinden çıkmış olan öyküleri ve bu öykülerin ana karakterleri olan Deviantları ve onların filme adını veren Ebedilere karşı amansız mücadelelerini izleyeceğimiz anlamına geliyor. Filmin karakterleri olan The Eternals Kimdir? yazımıza göz atarak bu karakterler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Filme dair henüz elimizde çok fazla bilgi olmasa da, “War of Evolution” dedikodusu kulağa oldukça mantıklı geliyor. Özellikle evrim savaşlarının binlerce yılı konu edindiği düşünüldüğünde Kit Harrington‘un arkeolog Dane Whitman rolünde oynayacak olması da daha bir anlam kazanıyor.

Kaynak