Yıllardır Marvel çizgi romanlarını okuyoruz ve filmlerini izliyoruz. Evet! Bu süre boyunca bir çok kahramanı gördük. Bir çok kahramanı tanıdık. Şimdi geldik en civcivli bölüme… Marvel Evreni’nin en güçlü 10 kadın kahramanını göstereceğiz.

1.JEAN GREY/THE PHOENIX

Telekinetik ve telepatik yetenekleriyle Jean Grey, Marvel Evreni‘nin en güçlü kadınlarından. Kendisi Phoenix Force olmadan bile aşırı güçlü bir mutant. Xavier‘la yani Professor X‘le aynı yeteneklere sahip olmasına rağmen Phoenix Force’la birleştiği zaman X’in bile üstüne çıkan bir karakter.

Jean Grey yetenekleriyle isterse arabaları, uçakları kaldırabilir, insanları kontrol edebilir ve canlıları öldürebilir. Anka kuşumuz tam anlamıyla istediğini yapabilir. Yakında çıkacak Dark Phoenix filminde daha fazlasını göreceğimize inanıyoruz.

 

2. BLACK WIDOW

Natasha Romanoff, onun telepatik güçleri yok. Ama o Black Widow ve usta bir casus. Dünyanın farklı yerlerinde farklı birimlerde çalışarak kendini casusluk konusunda eğitmiş bir karakter. Tabi böyle bir eğitim alınca süper güçlere gerek kalmadan insan üstü bir kahramana denk oluyor. Kendisi isterse Marveldaki başka karakterlere kolayca kafa tutabilir.

Aslında Iron Man‘in bir çok oyuncağını kullanıyor. Yine de bu silahlara ihtiyacı olmayan bir karakter. Onun asıl silahı dövüş becerileri. Kendisi acımasız bakışlarıyla erkekleri etkileyen bir Avengers üyesi.

 

3. SCARLET WITCH

Ne zaman bir geek sitesinde en güçlü karakterler tartışması olsa Scarlet Witch bir şekilde kendine üst sıralarda yer buluyor. Ama bu listelerdeki yerine getirilmekte haksız değil. Çünkü onun güçleri sınırsız. Çoğu Avengers izleyicisi onun gerçek güçlerine şahit olmasa da, Wanda Maximoff yetenekleri düşünüldüğünden fazla. Umuyoruz ki filmlerde de çizgi romandaki gibi güçlerinin fazlası gösterilir.

Güçlerini kontrol etmekte onun için fazla zor değil. Çok az konsantrasyon ve bir kaç kelime. Scarlet Witch yetenekleriyle en gizemli ve en güçlü kahramanlardan birisi. İyi tarafta olması bize bir oh çektiriyor.

 

4. SPIDER-WOMAN

Spider-Man‘i ve Black Widow’u biliyorsunuz. Peki ya Spider-Woman‘ı? Çünkü kendisi tam anlamıyla ikisinin birleşimi bir karakter. Spider-Man güçlerinin yanında Black Widow gibi süper casus ve iyi bir dedektif. Yani diyebiliriz ki fiziksel olarak güçlü, taktisyen ve zeki bir casus.

Spider-Woman çizgi roman serisinde bir kaç kez değiştirilmiş orijin hikayeye sahip. Ama her yazılan hikayesinde ne kadar güçlü olduğu belirtiliyor. Gerçek adı Jessica Drew olan karakter S.H.I.E.L.D. ve HYDRA ile bir çok tecrübeye sahip. Peter Parker‘ın aksine daha iyi dövüşmeyi bilen bir karakter. Bu onu böylece Spider-Man’den daha güçlü yapıyor.

 

5. SPECTRUM

Spectrum çoğu Marvel fanı tarafından bilinmiyor. Listemizin ilk 10’unda bulunan bu denli güçlü bir karakterin bilinmemesi biraz tuhaf. Yine de Spectrum bir gün hakkettiği yere gelecek diye düşünüyoruz.

Monica Rambeau, New Orleans Limanında çalışan bir teğmen iken ekstra boyutlu enerjiye maruz kalıyor. Kazandığı güçlerle birlikte elektromanyetik spektrum boyunca istediği enerji biçimine dönüşebiliyor. İsterse ışık hızında uçabiliyor, lazer ateşleyebiliyor ve istediğine dönüşebiliyor. Ama Spectrum güçleriyle fimlerde kendine yer edemiyor. Şimdilik sadece umuyoruz.

 

6. EMMA FROST

Jean Grey gibi telekinetik güçlere sahip olan Emma Frost insanların kafasında halüsinasyonlar yaratabiliyor. Güçleriyle birinin yakınında ne düşündüğünü de duyabilir. X-Men: First Class filminde The White Queen adındaki bu mutantı az da olsa görmüştük. Yetenekleriyle manipülasyonlar yaratarak güçlü bir karakter olduğunu bize göstermişti.

Emma aynı zamanda filmdeki gibi vücudunu elmasla kaplayabilir. Böylece kendini hem fiziksel hem de psişik güçlere karşı koruyabilir. Elmas formunda kendisini de fiziksel olarak güçlendirir.

 

7. STORM

Bir X-Men karakteri daha. İstediği zaman havayı değiştirebilen bir mutant. Tabi bunun ötesinde tsunami de yaratabilir. Ama iyi ki bunu yapmyor. Çünkü o bizden biri. İyilerden.

Storm’un en sevdiği yeteneği ise şimşekler fırlatmak. Düşmanları onu rahatsız ettiğinde kafalarına şimşek yağdırabilir. Sinemada Halle Berry tarafından canlandırılan karakter aynı zamanda güçlü bir kişiliğe sahip.

 

8. X-23

Wolverine‘ni ne kadar seviyor ve güçlü buluyorsunuz bilmiyoruz ama X-23 çok çevik ve onun kadar güçlü bir karakter. Genç olması da ekstra bir artı. Aynı zamanda ayaklarından da pençeler çıkarttığını unutmayalım. Bir aslan gibi.

Onu Wolverine gibi asıl güçlü kılan ise tabi ki iyileşme faktörü. Bu mutant gücü sayesinde yenilmez oluyor. Logan filminde gördüğümüz X-23’ü tekrar sinema perdesinde göreceğimizi düşünüyoruz.

 

9. CAPTAIN MARVEL

Brie Larson‘ın başrolünü oynadığı Captain Marvel filmi yakında ve geliyor. Ama Captain Marvel nasıl güçleniyor biliyor musunuz? Kendisi radyoaktif enerji patlamasında yeteneklerini kazanıyor. Bu sayede enerjiyi emebilir. Daha fazlası istediği gibi enerjiyi yansıtabilir ve ısı-ışık ışınları oluşturabilir. Uçabilmesi de ona ayrı bir çeviklik kazandırıyor. Dayanıklılığı ve fiziksel gücü ise insan üstü.

Spider-Man’in Spider Sense‘ni bilirsiniz. Bunun daha büyük çaplısına sahip Carol Danvers. Doğru duydunuz kozmik hisselere sahip ve sorunları hissedebiliyor. Bu sayede düşmanlarından bir adam önde oluyor.

 

10. NEMESIS

Bu karakter 7. kayıp Sonsuzluk Taşının diğer 6 taşla bir araya getirilmesinden ortaya çıkıyor. Yedi sonsuzluk taşından doğan karakterimizin adı Nemesis. Kendisi kötü bir karakter. 7 taşın gücüne birden sahip yani ne kadar güçlü siz hayal edin. Şüphesiz Marvel’daki en güçlü karakterlerden. Büyük bir tehdit.

Böylece listemizi bitiriyoruz. Marvel’ın en güçlü kadın karakterleri bunlar. Size göre en güçlüsü hangisi? Yorumlarda belirtin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here