Marilyn Monroe, kariyeri kadar gardırobu da ikonik sosyal ikonlardan biri. Giydiği kostümler ve kırmızı halı elbiseleri pop kültüründe ölümsüzleştirdi. Şimdi ise birileri o kostümleri evine götürebilir.

Marilyn Monroe’nun en ikonik kostümleri Julien’in Beverley Tepeleri’ndeki iki günlük bir müzayede etkinliğinde ihale ediliyor. Açık arttırmada Monroe’nun büyük filmlerde giydiği üç kostümü olacak. Filmler ise Gentlemen Prefer Blondes, There’s No Business Like Show Business ve River of No Return.

Gentlemen Prefer Blondes: Filmin ilk açılışında “Little Rock’tan İki Küçük Kız” Monroe, taban uzunluğu kırmızı pullu bir elbise giyer. Bacak yırtmacı derin olan ve kalçasında bir broş olan bu kırmızı ipek elbise, uyumlu tüylü başlığı ile birlikte, açık artırma devam ediyor ve 60.000 ile 80.000 dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

Bir sonraki müzayede kostümü, Monroe’nun 1954 filmi olan There’s No Business Like Show Business: Monroe, bir vaudeville sanatçısı olan Vicky Parker’ı oynuyordu. Filmdeki en ikonik elbiselerden biri, “Heat Wave” adlı bir şarkının saucy performansını gerçekleştirirken Monroe’nun giydiği üç parçalı bir kıyafet. Kostüm, sekiz Monroe filminin kostümlerini tasarlamaya daha devam eden usta modacı William Travilla tarafından tasarlandı. Kostüm açık bulundu ve hatta kocasının Joe DiMaggio’nun, kostümünü giyen Monroe ile fotoğraflanmayı reddettiği iddia edildi. Kıyafetin 60.000 ile 80.000 dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

Müzayede ile ilgili üçüncü kostüm, Monroe’nun 1954’teki draması, River of No Return: Kıyafet, son sahnede giyilen sarı, taban boy bir elbise. Kostüm, Helen Rose tarafından tasarlandı. Debbie Reynolds, bu elbiseyi bir müze açma umuduyla Altın Çağ Hollywood kostümleri toplarken 1971 müzayedesinde satın aldı. Daha sonra 2011 yılında sattı .

Açık artırma 28 Ekim – 1 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Eğer 60 bin dolarınız varsa bu ikonik elbiselerden bir tanesine sahip olabilirsiniz.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here