Margot Robbie, yaklaşan “Suicide Squad” spin-off’u “Birds of Prey” filmini “yetişkinlere yönelik kız çetesi filmi” olarak nitelendirdi.

Başka insanlarla birlikte olmalı, bir kız çetesi olmalı. Beyaz ekranda yeterince kız çetesi görmüyorum, özellikle de eylem alanında. Bu yüzden, büyük kısmı bu olacak.

Robbie’nin yapımcılığını yaptığı ve Harley Quinn’i tekrar canlandıracağı “Birds of Prey”, kadın kahramanlar ve kötü karakterlere odaklanacak. Fakat, kız gücü sadece kamera önüyle sınırlı değil. Robbie, kamera arkasındaki büyük rollere de kadınları koymak konusunda öncelikli davrandı. Filmin senaryosunu Christina Hodson’a teslim etti. Ayrıca, Robbie, filmi yönetmesi için Cathy Yan ile anlaştı. Böylece, Cathy Yan, bir DC filmini yöneten ilk Asyalı kadın olacak.

Ayrıca, filmi bir kadın yönetmen anlatacak ve bir kadın kadın yönetmene, yüksek bütçeli bir projeyi yönetme imkanı verilmiş olacak. Kadınlara her zaman küçük projeler veriliyor. BEN AKSİYON SEVEN BİR KIZIM. Sadece belli şeyleri sevmemiz mi gerekiyor?” diye düşündüm. Bu nedenle, bu film için mümkünse bir kadın yönetmen bulmamız gerektiğini düşündüm. Günün sonunda da -Erkek ya da Kadın- en iyi yönetmen işi kaptı.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde, stüdyo farklı Harley Quinn spin-off’ları çekecek ama Robbie, bu projelerin parçası olmayacağını dile getirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here