Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Netflix dizilerinden Lost in Space’in ilk uzun frangmanı yayınlandı.

Yeni görüntülerde, Robinson Ailesi‘nin mahsur kaldığı gezegene ve Dr. Smith’e (Parker Posey) dair ilk izlenimlere, birçok gergin aksiyona ve Robot‘un gizemli uzaylı olarak yeniden canlandırıldığını gösteren sahnelere yer verilmiş.

Entertainment Weekly’e verdiği özel röportajda Zack Estrin dizi hakkında şunları söyledi:

Orijinal Jurassic Park damarlarından gerçek bir aile macerası. bu boyutta ve kapsamda, hatta bu kadar duygusal başka bir dizinin, daha önce televizyon dünyasında yayınlandığını düşünmüyorum. Reality Showların dışında, ebeveynlerin çocukları ile birlikte izleyebilecekleri çok az program var. 70’lerindeki babama ve 11 ve 14 yaşlarındaki kızlarıma bu diziyi gösterdiğimde, birbirinden farklı sebeplerle diziye aşık oldular.

Dizinin kurgusu şu şekilde: Toby Stephens (Black Sails) ve Molly Parker (Deadwood) tarafından canlandırılan Robinson Ailesi, içinde bulundukları uzay gemisinin bilinmeyen bir felaketten etkilenmesi sebebiyle kötü giden bir koloni kurma görevi için seçilen yüzlerce aileden biri. Robinsonlar, bu felaketten kaçarak Dünya benzeri bir gezegene sığınır ve burada hayatta kalmaya çalışırlar. Kısa süre sonra bu gezegende yalnız olmadıklarının farkına varırlar. Dizinin konusu, 1963 yılında üç sezon yayınlanan orijinal yapımı temel alsa da birçok ilgi çekici güncelleme konuya dahil edilmiş.

Daha önce 1998 yılının film yıldızları William Hurt ve Matt LeBlanc ile hayata geçen diziyi güncellemek için neredeyse iki yılını harcayan Estrin, orijinal dizi hayranlarının çocukken izledikleri bu özel dizinin ana teması olan muhteşem bir maceraya açılan o olağanüstü aileyi koruduklarını dile getirdi:

Dizinin yeni hayranları için dizinin ismi ile alakalı “60’lardan gelen bu gösterişli dizi” ya da “90’ların filmi…Neydi o?” tarzında bir yük var. Robinson ailesi‘nin inanılmaz durumlarda birlikte hayatta kalmaya çalıştıkları ana fikrini alıyoruz. Bu şov, “Lost in Space” ile alakalı olduğu kadar bir adada yaşanan gemi kazasıyla da alakalı olabilir. dizi sadece uzayda geçiyor ve bu bile birden fazla türde izleyicinin ilgisini çekebilir.

Orijinal yapıma göre en büyük farklarından biri ise fragmanda da fark edileceği üzere, Robinson Ailesi‘ne yardım eden Robot‘un yeni radikal tasarımı. Geçmiş bir hikayesi ve ölümcül potansiyeli yüksek olan Yeni Robot, uygulamalı efektler ve CGI ile yeniden yorumlanmış. Estrin, Robot hakkında “oyuncu kadrosundaki en zor parça” yorumunda bulundu.

Robot, dizinin yanlış yapmamamız gereken ikonik bir parçası. Ayrıca, dizinin fragmanını ve kendisini izlemek birbirinden farklı. Bu karaktere bayılacaksınız. Nasıl göründüğünden çok ne olduğuyla ilgili.

Orijinal diziden kalan bir başka şeyse, Robot‘un yüzündeki hislerini yansıtan ışıklar (Bu nedenle ona Robot deniliyor). Estrin, “Orijinal robot, tam olarak düşündüğünüz şeyken bizim Robot’umuz biraz gizemli.” dedi.

Bir diğer ana değişim ise, Posey‘in oyuncu kadrosunda yaptığı, gezegenin Robinson Ailesi‘nden olmayan karakteri ve orijinali kadar gizemli olan Dr.Smith karakterinde gerçekleştirdiği, cinsiyet değişimi. Estrin‘in, original yapımda yer alan ve hikayede boşluklara sebep olan “Dr.Smith’in neden orada olduğu ve Robinson Ailesi’nin neden onu yanlarında istediklerine dair sebeplere” açıklık getirecek olan yeni Dr.Smith hakkında şunları söyledi:

Jonathan Harris tarafından oynanan original Dr. Smith, çok simgeseldi. Bunu tekrar başaramazdık. Eğer başka bir aktörden bu rolü üstlenmesini isteseydik, sürekli eskisiyle karşılaştırılacaktı. Parker‘a sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Role yeni bir boyut kazandırdı. Diziye özel bir eğlence katan o nefis kötülüğün bir karışımı.

Orijinal yapımdan olabildiğince fayda sağlamaya çalıştıkları bir diğer element de dizinin jenerik müziği. Dizinin müziği, genç John Williams (o zamanlar Johnny Williams olarak biliniyordu.) tarafından bestelendi. Daha sonra John Williams, Hollywood’un aranan bestecilerinden biri olarak Star Wars, Raiders of Lost Ark ve daha önce söz edilen Jurassic Park gibi filmlerin müziklerini besteledi. Yeni şovun bestecisi Chris Lennertz, Williams’ın dizi için yarattığı temaları aldı ve bunlara çağdaş bir değişim yaşattı.

Kaynak

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here