Ubisoft firmasının göz bebeği oyunlarından olan Far Cry 5, çıktığı zamandan bu yana satış listelerinde yükseklerde kendine yer edinerek, oyuncuları memnun etmişe benziyor. Oyunda Montana’nın harika manzaraları eşliğinde, haritanın altını üstene getirip kendine, “Father” lakabını takan Joseph Seed adlı şahsı Montana düzlüklerinde yakalamaya çalışıyorduk.

Oyun kendisiyle birlikte yeni mekanikler de getirdi. Gelen yeniliklerden biri de harita düzenleme modu idi. Oyuncular bu modu çok sevmiş olacak ki; bu modu kullanarak, bir zamanların efsane dizisi olan LOST adasını oyunda tasarladılar.

 

Un-Break-Able adındaki kanalda 1 Mayısta paylaşılan bir videodan, Far Cry 5 harita düzlenme modu ile yapılan ada görülmekte. Adayı tasarlayan youtuberın, 1 aylık çalışma sonucu edindiği bilgiler ışığında adayı tasarladığını söylüyor. Youtuber’ın yaptığı tasarım ada detaylarına uygun olsa da haritada iki önemli hata bulunduğunu söyledi. Bunlardan ilki; oyunda bulunan ağaç çeşitlerinin, ada bitki örtüsüne tam olarak uygun olmamasıymış. Youtuber, bu durumun oyuna gelecek “Vietnam” ek paketi ile çözüleceğini umuyor.

Youtuber’ın yaşadığı bir diğer sorun ise, diziden edindiği bilgiler ile, boyutlar konusunda kesin bir bilgiye erişememesiymiş. Adayı tahmini bir şekilde yaptığını belirten Un-Break-Able; harita modunun, “LOST TV Series” adı ile Playstation 4 kullanıcılarının hizmetine sunulduğunu duyurdu.

Videoya şu linkten ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here