Logitech’in MX Master serisi yıllardır alınabilecek en iyi farelerden biri olarak yerini almıştı. Sağ eliyle fare kullanan bireyler için ergonomik bir fare olan MX Master serisi aynı zamanda fonksiyonel tuşları ile içerik üreten kişiler için ideal bir fare olarak yerini almıştı.

Bu hikaye yerini serinin dördüncü faresi MX Master 3 ile devam ettiriyor. Ancak bazı değişiklikler yapılmış. Normalde farelerde bulunan mekanik kaydırma tekerleği yerini bu farede MagSpeed adında elektromanyetik bir sisteme bırakıyor.

Saniyede 1000 satır kaydıracak kadar akıcı bir kaydırma, paslanmaz çelik tekerlek ile daha sağlam bir sistem ve çok daha hassas bir kaydırma sunuyor. Üstelik artık farenin şarj girişi USB Type-C olduğu için yanınızda ayrıca bir Micro USB kablo taşımanız gerekmeyecek.

Diğer özellikler MX Master 2S ile aynı olmaya devam ediyor. İleri geri butonları yandaki scroll tekerinin arkasından altına alınmış durumda. Bu durum çok daha rahat baş parmak ile kontrol sunuyor. 4.000 DPI sensör, Bluetooth veya Logitech Unifying Alıcısı cihaza bağlanma, 3 cihaz arasında hızlı geçiş yapma, Logitech Flow desteği ve 70 güne varan şarj süresi sunuyor. Fare, 99.99 dolar fiyat etiketi ile bu ay içerisinde satışa çıkacak.

Bunun dışında ilk defa MX serisi bir klavye de tanıtıldı. MX Keys adlı klavye MX Master 3 ile aynı şekilde USB Type-C veya Logitech Unifying Alıcısı ile bağlanabilen ve Windows, Mac, iOS ve Android cihazları destekliyor.

Şirket klavyenin arka aydınlatması açık bir şekilde 10 güne kadar şarjının gideceğini veya kapalı olduğunda 5 aya varan kullanım süresinin olduğunu belirtiyor. Eğer ışıklı kullanırken şarjı çok azalırsa ışıkları otomatik kapanıp 2 hafta dayanacak kadar şarj sunuyor. MX Master 3 gibi bu klavye de 99.99 dolar fiyat etiketiyle bu ay içerisinde satışa çıkacak.

Kaynak-1 Kaynak-2 Kaynak-3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here