Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
6

Ülkemizin en başarılı müzik gruplarını düşündüğümüzde şüphesiz ki Pinhani ilk başta aklımıza gelenlerden olur. Alternatif rock grubu Pinhani, 2004 yılında Zeynep Eylül Üçer ve Sinan Kaynakçı tarafından kurulduktan sonra; gitarda Akın Eldes, davulda Cem Aksel’in de dahil olmasıyla 2006 yılında ilk albümleri olan “İnandığın Masalları” çıkardı ve müziğe resmi olarak girişlerini yaptı. İlk albümden bu yana dinleyici kitlesi istikrarla büyümeye devam eden grubu diğer gruplardan ayıran özelliklerinden biri olarak konserlerini büyük şehirlerle sınırlamak yerine Anadolu’da da birçok şehirde sayısız konser vermiş olmalarını sayabiliriz.

Pinhani denilince elbette “Kavak Yelleri” dizisinden bahsetmemek olmaz. 2007-2011 yılları arasında yayınlanan dizinin müziklerini yapan grup aslında en eski dinleyicileriyle bu dizide tanıştı denilebilir. İlk albümde yer alan “Hele Bi Gel” ve “Beni Al” şarkılarını dizinin içerisinde kullanan grup, daha önce yayınlanmamış “Bir Anda” ve “Ne Güzel Güldün” şarkılarını da o dönemde dizide dinleyicisiyle buluşturdu.

Şimdiye kadar dört özgün albüm ve yeniden yorumladıkları şarkıları barındıran iki albüm çıkaran grup, son olarak 4 Mayıs’ta “Kendinden Usandırma” adlı tekliyi çıkardı. 400 bin dinleyiciyi aşan bu şarkı listelerimizin daimi Pinhani şarkılarından olacağını da belli etmiş oldu.

Son olarak bu değerli grubun dolu dolu samimiyet içeren, her tınısında kendimizi bulduğumuz ve yeniden yorumladıkları şarkılarından, sizler için bir liste yaptık. Keyifle dinlemeler!

  1. Kendinden Usandırma
  2. Beni Sen İnandır
  3. Yitirmeden
  4. Geri Dönemem
  5. Hele Bi Gel
  6. Beni Al
  7. Ne Güzel Güldün
  8. Dön Bak Dünyaya
  9. Gönül Dağı
  10. Bülbülüm Altın Kafeste
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
6

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here