Oscar ödüllü sevilen yönetmen Guillermo Del Toro‘nun yeni filmi “Nightmare Alley” başrolünü buldu. Aynı isimli kitaptan ikinci kez uyarlanacak filmin başrolünde, Hollywood denince akla ilk gelen yıldızlardan biri olan Leonardo DiCaprio boy gösterecek.

Film-noir atmosferine sahip kitabın ilk uyarlaması, daha önce 1947 yılında yine aynı isimle vizyona girmişti. Bir kez daha beyaz perde için uyarlanacak eser, bu kez Guillermo Del Toro’nun ellerine emanet. Başarılı sinemacı, filmin hem yönetmenliğini, hem senaristliğini, hem de yapımcılığını üstlenecek. Leonardo DiCaprio’nun bu filmde oynamak için Paul Thomas Anderson ve Iñárritu‘dan gelen teklifleri de geri çevirdiğini belirtelim.

Suç ve gerilim temasına sahip Nightmare Alley, Leonardo DiCaprio tarafından hayat verilecek bir dolandırıcının öyküsünü işleyecek. Dolandırıcı, yöntemlerini çok daha etkili kılmak ve insanları tuzağına daha kolay çekebilmek amacıyla bir psikiyatr ile iş birliği yapmaktadır; ancak bir zaman sonra işler istendiği gibi gitmez.

Çekilmesi planlanan filmle ilgili bilgiler şu anlık bunlarla sınırlı, fakat yapım sürecine sonbaharda başlanabileceği öngörülüyor.

Kaynak 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here