Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
31

Avrupa’da yayın yapan üç kanal, yeni projeler için bir araya gelme kararı aldı. The Alliance isimli ittifak grubunu Fransa’dan France Televisions, Almanya’dan ZDF ve İtalya’dan RAI oluşturuyor.

Netflix, Amazon veya HBO gibi büyük çaplı yayıncılarla rekabet amacı taşıyan grup, Nordic12 isimli ittifak grubunu örnek alıyor. Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya ve İzlanda’dan beş kanal da daha önce bir araya gelmiş ve her yıl bir düzine projenin yapımcılığını ortak üstlenmek üzere anlaşmıştı.

France Televisions‘ın CEO’su Delphine Ernotte Cunci’nin açıklamasına göre üç kanalın orijinal içeriğe ayırmayı planladığı yıllık bütçe 14 milyar € (16.7 milyar $). Bu rakam da Netflix‘in orijinal içeriğe ayırdığı 7 milyar $’lık yıllık bütçenin oldukça üstünde. Yeni projelerde asıl amaç uluslararası alanda ilgi çekecek dizilerin ekrana getirilmesi. Üç kanal, proje bazında diğer Avrupa ülkeleri kanallarının veya özel şirketlerin katılımına açık olduklarını da belirttiler.

 Leonardo: Ünlü ressam Leonardo Da Vinci‘nin hayatını anlatan  dizi 2019’da Da Vinci‘nin ölümünün 500. yılında ekrana gelecek. Bölüm başı maliyetinin 2.5-3.5 milyon Euro olması beklenen projenin yapımcılığını Lux Vide ve Beta Film üstlendi. Sezonu sekiz bölüm sürecek.

Kaynak: 1

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
31

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here