Geçtiğimiz yıl 50. yaşlarını kutlayan efsanevi grup Led Zeppelin’nin belgesel filmi geliyor!

Henüz adı belirlenmeyen film, Led Zeppelin’nin ilk yıllarını konu alacak. Grubun bir araya gelmeden önceki hayatlarına ışık tutacak olan belgeselde; Jimmy Page, Robert Plant ve John Paul Jones’un kendilerini anlattıkları röportajlar yer alacak. 1980 yılında hayatını kaybeden John Bonham’ın ise az bilinen görüntüleri ve röportajları gösterilecek.

John Paul Jones, bu filmle ilk kez kendilerini anlatma şansı yakalayacaklarını ifade etti.

2017 yapımı American Epic adlı yapımla Roots müziğini başarılı bir şekilde anlatan prodüksiyon ekibi Led Zeppelin belgeseli için kolları sıvadı. American Epic’in yönetmenliğini üstlenen Bernard MacMahon, Led Zeppelin belgeselinin de yönetmen koltuğunda oturuyor. Prodüksiyon aşamasındaki belgeselin 72. Cannes Film Festivali’nde yatırımcılara sunulması bekleniyor.

Jimmy Page ise Bernard Macmahon’nun American Epic’teki işinden çok etkilendiği ve hikayelerini anlatmak için doğru kişi olduğunu söyledi

Stairway to Heaven, Black Dog, Immigrant Song, Whole Lotta Love gibi unutulmaz şarkılara imza atan Led Zeppelin’nin şarkılarının son teknolojiyle kaydedilmiş hali yer alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here