League of Legends oyuncularının uzun süredir beklediği yeni destek şampiyonu Pyke’ın yetenekleri nihayet açıklandı. Geçtiğimiz günlerde kısa bir video ile tanıtımı yapılan şampiyonun bugün itibariyle yetenekleri de videolar ile açıklandı.

(Pasif) Boğulmuşların Nefesi

Pyke rakipleri tarafından görülmediğinde, kısa süre önce rakip şampiyonların ona verdiği hasarı hızla iyileştirir. Ayrıca Pyke ilave canını ilave saldırı gücüne dönüştürür.

(Q) Kemik Zıpkın

Basıp Çek: Pyke önündeki rakipleri yaralayarak önemli ölçüde yavaşlatır.

Basılı Tut: Pyke zıpkınını hazırlar. Ardından onu fırlatır ve isabet ettirdiği ilk rakibi deşerek belli bir mesafe kadar kendine doğru çeker.

(W) Hayalet Sular

Pyke hayalet sulara dalarak kamuflaja bürünür ve birkaç saniye içinde azalarak biten önemli miktarda hareket hızı kazanır.

Kamuflaj, Pyke’ı yakınlarındaki alanın dışında kalan rakiplerden gizler. Saldırmak veya yetenek kullanmak kamuflajı hemen sonlandırır.

(E) Karanlık Gelgit

Pyke atılarak arkasında bir boğulmuş hortlak bırakır. Bir gecikmenin ardından hortlak Pyke’a geri dönerek içinden geçtiği rakiplere hasar verir ve onları sersemletir.

(R) Derinliklerin İntikamı

Pyke X biçiminde bir bölgeye saldırarak şampiyonların üzerine sıçrar ve belli miktarda canın altındaki şampiyonları infaz eder. X’in üzerinde olan ama infaz edilmeyen şampiyonlar, aynı miktarda hasar alır.

Bir şampiyon X’in üzerinde katledildiğinde, buna en son katkı yapan takım arkadaşı da hedefi katletmiş sayılır ve katletme altını kazanır. Ayrıca Pyke kısa süreliğine Derinlerin İntikamı yeteneğini yeniden kullanabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here