Lady Gaga yeni belgeselinde, Superbowl’da şarkı söylemekten kronik ağrı ile mücadele etmeye, dünyaca ünlü bir pop yıldızı olarak hayatının iniş ve çıkışlarını izleyicileriyle paylaşıyor. Belgeselde, Lady Gaga’yı kalçasındaki incinmeye bağlı sağlık sorunlarıyla yüzleşirken gördüğümüz sahneler ise çok gerçek.

“Zor,” diyor Gaga kronik ağrısı hakkında açılırken. “Fakat özgürleştiriyor.”

Gaga, Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yönetmen Chris Moukarbel ile birlikte cuma sabahı düzenlediği basın toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Netflix’te 22 Eylül’de yayınlanacak olan “Gaga: Five Foot Two” adlı filmin, 8 Eylül akşamı bir konserle birlikte galası yapıldı.

“Acının bir mikrofon olduğuna inanan güçlü bir parçam var.” dedi Gaga. “Onu başka bir şeye çevirmedikçe acımın bana bir yararı yok.” diyerek ekledi. ” Umarım filmi izleyen insanlar kronik acılarla mücadelelerinde yalnız olmadıklarını anlarlar.”

Gaga, filmin son halini hala görmediğini açıklamaları arasına ekledi. Bir belgesel kararı alındığında, bu belgeselin kendisinin savunmasız anlarını da yakalayacağından emin olmak isteyen Gaga, “Bütün bu süreçte en önemli şey, bu film benim için büyük bir reklam gibi olmadı” diyerek, hayatının mükemmel olmaktan çok uzak olduğunu da sözlerine ekledi. “Bence en önemlisi gerçek olabilmek.”

Gaga’nın “Bad Romance”, “Born This Way” ve “Just Dance” gibi hitlerle müzikteki en güçlü kadınlardan biri olarak çıkışının ardından 10 yıl geçti. “Hayatım asla geri almayacağım şekilde en güzel haliyle tamamen değişti,” dedi. “En kötü anları dahil.”

İşi üzerine eleştirileri dikkate almadığını söyleyen Gaga, “Sizi benim gibi yapmaya çalışan bir işin içinde değilim” dedi. “İnsanlara ilham veren fantezi, müzik, tiyatro ve sanat yaratmaya çalışıyorum.”

Gaga aynı zamanda müziğin iyileştirici gücüne de açıklamasında dikkat çekti. “Müzik oldukça güçlü, bir tweet’ten ya da Instagram gönderisinden çok daha etkili olduğunu söyleyebilirim.”

Gaga, son albümü “Joanne” için turneye çıkmaya hazırlanıyor. Gelecek sene gösterime girecek olan Bradley Cooper’la birlikte başrolünde oynadığı “A Star is Born” adlı filmin yapımını da bitirdi. Bir süre dinleneceğini açıklayan Gaga bu konuyu şu cümlelerle hayranlarına aktardı; “Ne kadar süreceğimi bilmiyorum. Bu, yaratmayacağım anlamına gelmiyor. Bir anlığına da olsa biraz düşünüp yavaşlamayı dört gözle bekliyorum.”

 

Kaynak: Variety