Max Factor ve Sally Hansen gibi markalarını elinde bulunduran Coty, Kylie Cosmetics‘in 51%’lik payını 600 milyon dolara satın aldı.

Değeri 1,2 milyar dolar olan Kylie Cosmetics, birçok markanın sahibi olan ünlü marka Coty‘e şirketinin %51’lik payını satmaya karar verdi.

Bu iş birliği ile Kylie Cosmetics‘in dünya genelinde birçok kozmetik dükkanında satışa çıkarılarak, daha geniş bir kitleye ulaşması amaçlanıyor.

2020 yılının ilk aylarında resmileştirilecek satım işinden sonra, ”Kylie” adı altında daha farklı ürün paletlerinin çıkarılması bekleniyor.

Keeping Up With The Kardashians adlı reality showunun yıldızı Kylie Jenner, 2015 yılında, henüz yirmisine gelmeden kurduğu kozmetik markası ile, dünyanın en genç milyarderi ünvanına kavuştu. Geçtiğimiz yıla göre %40 bir artışla 177 milyon dolar kâr eden Kylie Cosmetics, Instagram hesabı üzerinden de günlük 7000’in üzerinde takipçi kazanıyor.

Bu fırsatı değerlendirmek isteyen Coty‘nin CEO’su Peter Harf, Kylie‘yi “modern çağın ikonu” olarak tanımlıyor.

Markanın yüzü olmaya devam edecek olan 22 yaşındaki Jenner, bu iş birliği ile daha fazla hayranına ulaşma fırsatı elde edeceği için de çok heyecanlı ve mutlu olduğunu dile getiriyor.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here