Evet yanlış okumadınız, wolverine diye bir hayvan gerçekten var! Üstelik kuzeyde, korkusuz, güçlü ve vahşi. O meşhur Marvel karakterindeki pençeler gibi kıvrık, sivri ve oldukça tehlikeli.

Bu garip hayvanın tipi biraz değişik. Bizim görebileceğimiz en yakın akrabaları sansarlar. Bu yüzden suratları biraz karma, biraz ilginç gelebilir. Bu değişik suratlı hayvanın beynimizde tam olarak tanımlanabilmesi için kaynaklar ve fotoğraflarla desteklemeye çalışacağız.

 

Kim Bu Pehlivan?

Bilimsel adı “Gulo Gulo” , Türkçe adı ise “Kutup Porsuğu” olarak bilinir.  Kuzey Avrasya, Kuzey Amerika ve Rusya’da yaşadığı gözlemlenmiştir.

Fotoğraflarda da bir miktar heybetli görünen bu cesur yüreğin uzunluğu ortalama 100 cm iken kilosu 10-15 kg arasında değişir.

Bu Bacaksız Nasıl Bu Kadar Korkusuz Ve Tehlikeli Olabiliyor ?

Cüretkarlığı boyundan, kilosundan, cüssesinden gelmez, içinden gelir. Bazı araştırmalarda korku hormonu salgılamadığı bile iddia edilmiştir. Ne kadar korkusuz olurlarsa olsunlar, koca orman ayı var aslan var bir sürü hayvan var, bu deli cesaretiyle nasıl hayatta kalıyorlar diye düşünüyor insan. Fakat aldığı darbeler onları biraz zor etkiler çünkü oldukça kalın deriye sahipler. Bu deri sayesinde aslanın ağzındayken bile yaşam mücadelesi verip bu mücadeleden canlı çıkabilirler. 

Onu gören vahşi hayvanların avlarını bırakıp kaçtığı gözlemlenmiştir. Aslanlara ayılara kafa tutar, boyum kısa patim küçük demez.

Kondisyon açısından da ortalama üstü sayılırlar. Yuvalarının etrafında 50-60 millik bir arazide avlanabilirler. Bu etçil canlılar çoğu zaman da zevk için öldürürler. Ormanda karşıma çıksın, küçücük şey ben bunu alt ederim derseniz çok zor, sadece cesedi görmek için bile öldürebilirler.

Sosyal Yaşamları Nasıldır?

Sürüyü değil tek tabancalığı tercih eder. Aşk hayatı da pek bir cool. Çiftleşme zamanında eşinin yanına gider, çiftleşir, işini de bitince gider.

Sarılıp uyumaz, kahvaltı ısmarlamaz, vahşi kuzey maceralarına koşar.

Bu psikopat pençelerin bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtecek birkaç videosuna siz yine de aldanmayın, bu adamlar işinin uzmanı. Bunları da bildikten sonra Wolverine karakteri daha anlamlı geliyor 🙂