Sabahattin Ali‘nin Anadolu’nun işgali sırasında, babası tarafından müttefik Almanya’ya gönderilen Raif’in, bir tabloya hayran kalmasıyla tanıştığı ressam Maria Puder’le, Berlin’de yaşadığı baş döndürücü aşkın hikayesini oldukça duygusal ve içsel bir şekilde aktardığı ünlü romanı “Kürk Mantolu Madonna” tiyatro oyunu oluyor.

Yazılmasının üzerinden yetmiş yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen, en çok okunanlar listesinden adı eksilmeyen, Kürk Mantolu Madonna’nın bir filminin çekileceği uzun zamandır konuşuluyordu ancak filmden önce Kürk Mantolu Madonna dünyada ilk defa bir tiyatro oyunu olarak seyirci karşısına çıkacak.

Günümüz Türkiye tiyatrosunun başarılı yönetmenlerinden Engin Alkan’ın sahneye uyarlayıp yönettiği, başrollerde; Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur, Lila Gürmen, Sacide Taşaner ve konuk oyuncu olarak Kayhan Yıldızoğlu’nu izleyeceğiniz Kürk Mantolu Madonna’nın müzikleri ise minik serçe Sezen Aksu imzası taşıyor.

“Kürk Mantolu Madonna” 12 Ekim-26 Ekim tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.