Korku oyunu sevenler, Pathologic oyununu muhtemelen biliyor. Bilmiyorsanız da sorun değil, hepsini anlatacağız.

Pathologic, ilk olarak 2005’te piyasaya sürülen korku türündeki bir oyun. Korku türü olmasına bakmayın başladığınız andan itibaren salt korkuyu değil, oldukça gerildiğinizi de hissediyorsunuz. Yapım şirketi, uzun bir aradan sonra bizlere bu korku ve gerilimi tekrar yaşatmaya hazırlanıyor ve Pathologic 2‘yi bizlerle buluşturuyor. Girizgahı bu şekilde yaptıktan sonra gelelim konuya.

 

Görsel Pathologic’in ilk oyununa aittir.

FPS şeklinde oynanan Pathologic’in ilk oyununda hayatta kalmaya çalışıyoruz. Şehre bir hastalık yayılıyor ve biz bu hastalığı kaldırmakla mükellefiz; çünkü aklı başında olan tek insanız… Tabii bu hastalıktan herkesi kurtarmak öyle kolay da olmuyor. Oyunun size verdiği günler içerisinde bu hastalığı ortadan kaldırmaya çalışıyorsunuz. Spoiler olmadan sizlere ilk oyun hakkında bu kadar bilgi verebildik; ancak çok daha fazlası olduğuna emin olabilirsiniz.

 

Gelelim çıkacak olan Pathologic 2‘ye…

Uzun bir aradan sonra tekrar bizlerle buluşmaya hazırlanan oyun, geçen yılların acısını tek tek çıkaracak gibi duruyor. Grafikleri ve arayüzleri, ilk oyuna göre oldukça geliştirilmiş olan oyun açık dünya oyunu olacak. Tabii korku ve gerilimiyle birlikte. İlk oyunda olduğu gibi bu oyunda da aklı başında olan tek kişi olarak virüsün kaynağını bulmaya, anlamaya çalışacağız. Ancak virüs insanların akıl ve ruh sağlığıyla oynadığı için ekstradan bir dikkat gerecek. Az önce virüsün kaynağını bulmaktan bahsetmiştik. Kaynağa giden her yol mübah! Sorularınızı duyar gibi olduk, hemen cevabı verelim. Bu hastalığın kaynağını bulmak için otopsiler de yapacaksınız… İlk oyun için günlerden bahsederken, tüm zorluğa rağmen ikinci oyunda süre biraz daha kısıtlı olacak. Hastalığı düzeltebilmemiz için oyun bize yalnızca 12 saat veriyor…

Oyunun çıkış tarihi henüz açıklanmamış olsa da biz buraya bir Gameplay videosu bırakıyor, heyecanla bekliyoruz!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here