Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

Alternatif rock’ın farklı gruplarından olan OK Go, 1998 yılında vokalist Damian Kulash ve basçı Tim Nordwing tarafından Chicago’da kuruldu. Aynı yıl klavyede Andy Duncan ve davulda Dan Konopka gruba dahil oldu. 2005 yılında Duncan’ın yerine Andy Ross geçti ve böylece grup son halini aldı.

2002 yılında grupla aynı ismi taşıyan 12 şarkılık bir albüm yayımladılar ve 12 şarkının 7’sine klip çektiler. Ağustos 2005’te Oh No isimli bir albüm daha yayımladılar. Bu albüm 13 şarkı içeriyordu. Ocak 2010’da yayımladıkları Of the Blue Color of the Sky albümü ile daha geniş kitlelerce tanınmaya başladılar. Bu albümü diğerlerinden daha ilgi çekici yapan sebep, şarkılarından çok klipleriydi.

Başlarda tarzlarıyla standart bir alternatif rock grubu gibi görünen grup 2010’dan sonraki kliplerindeki yaratıcı deneysellikle adını dünyaya duyurdu.

Yaratıcı kliplerinin ilki 2010 yılında yayımlanan This Too Shall Pass içinde bir Rube Goldberg makinesi içeriyor.

 

Arabaya bağlı nesnelerin dokundukça değişik ritmik sesler çıkarmasını sağlayacak bir yol kurulmasıyla çekilen Needing / Getting klip şüphesiz en ilginç kliplerinden biri olarak gösterilebilir.

 

2014 yılında yayımlanan, optik illüzyonlar kullanılarak tam anlamıyla beyinleri yakan The Writing’s On the Wall isimli klipleri de kesinlikle izlemeye değer.

 

Sıfır yer çekimiyle, gökyüzünde gerçek bir uçakta çekilen Upside Down & Inside Out isimli klipleri şüphesiz 2016’nın en iyi klipleri arasına girebilir. İlginç bilgi: klipteki hiçbir hareket için ip kullanılmadı. Bu yüzden tamamen akıllarındaki gibi olması için 8 kez çekildi.

 

2017 yılında çekilen Obsession adlı son kliplerinde 567 tane yazıcı ve sayamadığımız kadar çok kağıt kullanıldı. Fakat sonrasında bu kağıtlar geri dönüştürüldü ve elde edilen kazanç Greenpeace’e verildi.

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1