Yeni yıl yaklaşıyor ve planlar yapılmaya başlandı. Evde arkadaşlarla geçirilen eğlenceli bir parti, pijamalarla oturulan rahat bir kutlama ya da tüm yıl bugünü beklemişcesine allı pullu elbiselerimizi giydiğimiz ev dışı aktiviteleri. Hepsini tek tek ele alıp birbirinden güzel önerilerde bulunacağım.

Dışarı çıkmaktan çok hoşlanmıyor, hele ki yılbaşı gibi bir günde kalabalığın içine girmek istemiyor ve tercihinizi özene bezene süslediğiniz çam ağacınız, yiyecekler, kutu oyunları ve arkadaşlarınızla geçirmek istiyorsanız, işte bu öneriler tam size göre. Rahat ama çekilen fotoğraflarda da güzel görünmek istiyorsanız ve “Evdeyiz canım, çok da abartmayalım.” mottosuyla ilerliyorsanız, tercihinizi rahat ama bir o kadar da yılbaşı ruhunu yansıtan kazaklardan yana kullanabilirsiniz. Casual bir jean ya da mini bir etek tercihiniz olabilir. Biraz daha şık bir yemek organizasyonuna katılıyorsanız, ip askılı saten bir elbise tam aradığınız şey olabilir.

Evet yine evdeyiz ama bu sefer ailenizle, sevgilinizle, en yakın arkadaşınızla ya da tek başınızasınız. Buna bir parti demek istemiyorsunuz. İlk tercihinizi televizyondan yana kullandınız fakat programları görünce noel temalı bir film izlemenin en iyi fikir olduğunu düşünüp Netflix’e sarıldınız. Karşınızda çam ağacınız yanıp sönüyor. İşte bu anda yılbaşı temalı pijamalar, ugly sweaterlar dışında bir şey düşünemiyorum. Sonuçta yılbaşı temalı kazakları, yılın sadece çok kısıtlı bir döneminde giyebiliyoruz. Hangimiz şubat ayında üzerinde “Merry Christmas” yazılı bir kazak giyiyor ki? Yılın bu döneminde en lüksünden en uygun fiyatlısına kadar, neredeyse tüm markalar noel temalı ürünler çıkarıyor. Tabii ki bunları söylerken evin içinde noel baba kostümü ile dolanın demiyorum.

Beni ev kesmez ben sonuna kadar eğleneceğim.” diyenler ise tabii ki soluğu yılbaşı kampanyalı barlarda, partilerde ve romanlarda alıyor. 364 gün allı pullu elbiseleri düğünler dışında hiçbir yerde giyemedik öyleyse çıkarın yılbaşı gecesi payetli elbiseleri. Tabii ki tek seçeneğimiz payet değil. Noel ruhuna çok yakışan kadife kumaşı da ister elbiselerde ister çanta, ayakkabı gibi tamamlayıcı parçalarda kullanabilirsiniz.

Tabii ki tüm bu önerilerin ortak özelliklerinden biri kırmızı, bordo, yeşil, zümrüt ve altın sarısı renk. Yılbaşı denince akla ilk gelen renkler. Hem süslemelerde hem de giyimde. Bu sene biraz daha farklılık yapmak isteyenler için, Pantone’un yılın rengi seçtiği gece mavisi de kullanılabilir. Özellikle kadife kumaşta oldukça asil duran bu rengi kullanmaktan kaçınmayın.

Elbise, etek gibi tercihlerde bulunanlar ise siyah gibi daha kurtarıcı bir renk kullanıp çorap seçimini renkli yapabilir. Malumunuz aralık ayındayız ve havalar oldukça soğuk. Aynı zamanda renkli çorap trendi son günlerde geri gelmiş gibi duruyor. Aynı noel temalı kazaklar gibi, çeşitli markaların ürettiği noel baba, hediye paketi, çam ağacı gibi figürlerin yer aldığı çeşitli takılarla da görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Çünkü tahmin ediyorum ki 1 Ocak’ta bile kimse noel babalı küpe takmak istemeyecek.

Tüm bunların dışında ister pijamalarla ister payetli elbiselerle olun, umarım 2020’de yıl boyunca parlarsınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here