Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

2014 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan Kış Uykusu, Nuri Bilge Ceylan’ın diğer filmlerine nazaran daha fazla diyalog içeriyor ve Anadolu’daki yaşamı bizlere sunuyor.

Filme dair sonradan yayınlanan görüntülerden birinde, köyde yaşayan İsmail’in kavga sahnesinde olayın gelişimini izliyoruz. Hiçbir yapmacıklık bulunmayan, tamamıyla günlük yaşamdan olan ve büyük derecede keyif veren bu sahne Nejat İşler, Serhat Kılıç ve Ayberk Pekcan arasında geçiyor.

Sahnenin oluşumunda Nuri Bilge Ceylan’ın oyuncularla iletişimine tanık oluyor, Nuri Bilge’nin sahnenin neler gerektirdiğini ve karakterlerin düşüncelerini anlatışını, aynı zamanda aktörlere nasıl davranmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunduğunu görüyoruz. Hem izlemesi eğlenceli hem de ders çıkartılabilecek kamera arkası görüntüleri -bu kadar profesyonel ve samimi bir ortamda bulunmayı herkesin çok isteyeceğini düşünmesinden olacak ki- paylaşarak bizleri sahnelerin yapılışını izlemeye davet ediyor Nuri Bilge Ceylan. “İsmail’in Kavga Sahnesi”ne buyurun:

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here