Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Metallica‘nın gitaristi Kirk Hammett‘in çok uzun zamandır UFO ve Scorpions gibi ünlü gruplarda gitaristlik yapmış olan Michael Schenker‘e olan sevgisi herkes tarafından bilinenler arasında. Hammett verdiği röportajlarda Schenker’i kendi idolü olarak gördüğünü de pek çok kez belirtmişti.

Schenker, 2 Mart 2018 yılında piyasaya sürülecek olan Resurrection adlı albümünden yeni bir şarkı yayınladı ve bu şarkı oldukça büyük bir sürprize sahip! Şarkıda bulunan sololarda Kirk Hammett’i dinleyeceğiz!

Schenker, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, şarkının kaydını Hammett’in Hawai’de bulunan stüdyoda gerçekleştirdiklerini belirtti. Ayrıca Schenker, “Kirk benim bilinen bir hayranımdı, şimdi arkadaşım da oldu.” ifadesine yer verdi.

Hammett’in hayranlığı ise oldukça uzun zamana dayanıyor. Hammett, 2008 yılında Rolling Stone‘a verdiği bir röportaj sırasında, Schenker’in UFO grubunun “Anne Mary” parçasının gitara bakış açısını tamamen değiştirdiğini ve Schenker’a karşı derin bir hayranlık duyduğunu dile getirmişti.

Schenker, Resurrection’ın çıkışının ardından büyük bir tura çıkmayı planlıyor. Hammett’la işbirliğiyle çıkardıkları parçayı ise aşağıdaki bağlantı aracılığıyla dinleyebilirsiniz:

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here