Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Yaptıkları müzik ile 70’ler Türk Özgün müziğini ve bağlamayı tadabildiğimiz son zamanların en çalışkan saykodelik Rock grubu King Gizzard & The Lizard Wizard; Aşık Veysel, Türk Bayrağı baskılı tişört görüntülerinin ardından sonunda Türkiye’de.

Yakın zamanda (18 Ekim 2017) yeni bir parça yayınlamış olan grup, aynı yıl içerisinde birden fazla albüm çıkarmalarıyla müzik piyasasında dikkatleri üzerine çekmişti.

2012 yılında 12 Bar Bruise ile çıktıkları stüdyo albüm yolunda verimlilikle ilerleyen grup; 2017 yılını Murder Of The Universe, Flying Microtonal Banana ve Mild High Club ile birlikte çıkardıkları Sketches Of Brunswick East albümleriyle tamamladı diyorduk ki 18 Ekim tarihinde Crumbling Castle isimli parçaları da severek takip ettiğimiz King Gizzard & The Lizard Wizard diskografisine dahil oldu.

Desert Daze Festivali’ne dahil olan ve GizzFest adıyla turuna devam eden grup şubatta verecekleri Londra konserinde Mild High Club ile birlikte boy gösterecek ve önümüzdeki martta ise İstanbul’a uğrayacak.

King Gizzard & The Lizard Wizard’ın Türkiye konseri 14-15 Mart’ta gerçekleşecek. Salon’da olacak bu konserin biletlerine ise 25 Ekim Çarşamba günü İKSV ana gişeden veya Biletix’ten ulaşabileceğiz. 25 Ekim 10.30’da başlayan bilet süreci Lale Kart sahipleri için 24 Ekim’de. Ayakta olmak üzere 60 TL olacağı bilinen biletler, öğrenci arkadaşlar için ise 45 TL’den satışa sunulacak.

Yeni parçaları Crumbling Castle:

Kendilerine bu yıl içerisinde beş albüm yayınlama hedefi koyan King Gizzard and The Lizard Wizard’ın 24 Şubat 2017 tarihinde çıkan albümleri Flying Microtonal Banana’daki bir şarkı özellikle dikkatimizi çekmişti. Yabancı saykodelik grupları oldukça etkileyen Anadolu’nun 70’ler sound’u bu şarkıda da oldukça belirgindi. Youtube üzerinden Tolgahan Çoğulu’nun paylaştığı videoda bu albümden (Flying Microtonal Banana) olan  Sleep Drifter parçası ile Aşık Veysel’in dinlemeyi çok sevdiğimiz klasiği Kara Toprak arasında oldukça yoğun bir bağ kendini hemen ele veriyor. Dinlemek isteyenler için videoyu hemen aşağıya bırakıyoruz:

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here