Bir ofis Noel partisi, çalışanların onurlu bir geleneğidir. Genellikle hediye verme, şarküteri tabağı, ucuz içki olur ve sarhoşken iş arkadaşlarının önünde kendilerini utandıran biriyle ilgilidir.

The Office’teki Noel partileri, özellikle cüretkar şakalar, kartopu savaşları ve bir Dunder Mifflin çalışanının ateşe verilmesiyle dolu garip olaylarla geçer. Ancak hepsinin ortak bir yanı vardır. Komik, kutlanmayı hak eden anlar.

Sizler için sevilen ve unutulmayan Noel bölümlerinden küçük kesitler koyduk ve bölümlerin tamamını izlemek isteyenler için bölüm ayrıntılarını belirttik. İyi seyirler!

1. “Christmas Party” (Season 2, Episode 10)

Bu bölümde ofis çalışanları, Noel partisi için “Secret Santa” hediye alışverişi yaparlar. Jim Halpert, Pam Beesly’nin adını seçer ve ona mükemmel bir hediye almak için çok çaba sarf eder. Michael Scott, Ryan Howard’a hediye olarak 400$’lık bir video iPod satın alır ve 20$ limitini aşar. Michael, Phyllis Lapin’den aldığı el yapımı fırın eldiveni ile hayal kırıklığına uğrar ve birisinin başkasının hediyesini çalmayı veya yeni bir tane açmayı seçebileceği bir “Yankee Swap” olayını ortaya koyar.

2. “A Benihana Christmas” (Season 3, Episode 10)

Ofisteki Noel zamanında, Michael’ın kız arkadaşı Carol ondan ayrıldığı için Michael ağır bir depresyona girer. Daha sonra Dwight, Andy ve Jim onu neşelendirmek için Benihana restoranına götürür. Bu sırada ofiste, Angela ile bir çatışma sonrasında, Karen ve Pam kendi Noel partilerini yaratmaya karar verir. Ofisin çoğunluğu, Karen ve Pam’in partisine gitmeye karar verir ancak Angela bunu gördüğü zaman üzülür ve sonucunda Karen ve Pam partileri birleştirmeye karar verirler.

3. “Moroccan Christmas” (Season 5, Episode 11)

Bu bölümde Phyllis, geleneksel olmayan bir Fas tarzı Noel partisi planlıyor. Partide Meredith o kadar sarhoş oluyor ki dans ederken yanlışlıkla saçlarını ateşe veriyor. Meredith alkolik olmadığında ısrar ediyor ancak Michael buna katılmıyor ve onu bir bara gideceğini söyleyerek arabasına binmesi için kandırıyor. Bunun yerine, onu rehabilitasyon binasına sokmaya çalışıyor. Diğer yandan Dwight, yılın en popüler Noel oyuncağını satmak için karaborsa yapıyor.

4. “Secret Santa” (Season 6, Episode 13)

Bu bölümde, ofis normal bir Noel partisi düzenler ve Jim, Phyllis’in Noel Baba olmasına izin verir. Ama Michael her sene Noel Baba kılığında giyinen biri olduğu için bu olaya üzülür ve partiyi İsa gibi giyinerek çökertmeye karar verir.

5. Classy Christmas” (Season 7, Episodes 11 & 12)

Bu bölümde Michael Scott, eski aşkı Holly Flax’ın geri dönüşü konusunda çok mutlu hissediyor ve Michael, Pam Halpert’i Holly’nin Scranton’a dönüşü için ikinci bir Noel partisi düzenlemeye zorluyor. Bu arada, Darryl Philbin Noel Baba ile buluşması umuduyla kızını partiye katılmaya ikna ediyor. Jim Halpert ise Dwight Schrute ile kartopu savaşı yapmayı kabul ediyor ama sonrasında bu durumdan çok pişman oluyor.

6. “Christmas Wishes” (Season 8, Episode 10)

Bu, Michael Scott’ın olmadığı ilk Noel bölümü ve onun yokluğu derinden hissediliyor. Bu bölümde Andy, Dunder Mifflin’in yeni lideri ve çalışanlarını mutlu etmek istiyor. Andy Bernard, sarhoş bir Erin Hannon da dahil olmak üzere herkesin Noel dileklerini gerçeğe dönüştürmeye çalışıyor. Bu arada, Jim ve Dwight sürekli yaptıkları eşek şakaları nedeniyle birbirlerine öfkeleniyorlar.

7. “Dwight Christmas” (Season 9, Episode 9)

Son Office Noel bölümünün en az sevilen bölüm olmasını bekleyebilirsiniz. Michael’a ek olarak, Ryan ve Kelly de yok. Ancak dizinin yedinci Noel bölümü olduğu düşünüldüğünde, beklenenden daha iyi durumda. Bu bölümde Dwight Schrute, herkesi geleneksel bir Schrute Pennsylvania Dutch Christmas ile kutlamaya davet ediyor. Dwight, Noel Baba’ya bir Alman alternatifi olan “Belsnickel” gibi giyiniyor. Bu sırada Darryl Philbin, Jim’in onu Philadelphia’daki yeni işine dahil etmeyi unutmasından korkuyor. Pete ise Erin Hannon’a en sevdiği film olan Die Hard’ı anlatıyor.

 

Kaynak: 1, 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here