Black Panther‘ın Golden Globes’daki adaylığı sayesinde ödül seramonisine katılma fırsatı bulan Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige, kırmızı halı sırasında verdiği röportajlar ile ilgi çekici konulardan konuştu.

Bay Feige öncelikle tebrikler, acaba hiç bu noktada olmayı beklemiş miydiniz? Tabii ki Black Panther’ın sizin bile en uçuk beklentilerinizi aşmış olduğu ortada fakat bu ödül döneminde yaşadığınız yolculuğunuz hakkındaki düşünceleriniz neler?

-Oldukça inanılmaz, bu kesinlikle Marvel Stüdyoları olarak elde ettiğimiz en büyük başarı. Evet tabii ki yüksek beklentilerimiz vardı, bu filmler üzerinde yüksek meblağalarda paralar harcıyoruz, çok fazla zamanımızı feda ediyoruz ve bu filmlere inanıp devam filmi çekebilmemiz için yeterli seviyede para kazanmalarını bekliyoruz fakat kültürel olarak bırakmış olduğu bu etki bizim için çok daha fazla şey ifade ediyor. İlk kez Golden Globes’a geliyorum, Black Panther’ın Marvel’ı buraya getirecek kapasitede bir gücü var ve bu son derece heyecan verici. 

Peki sizin daha önceden Marvel veya DC olmak üzere herhangi bir cepheden ödül topluluklarınca farkedilmiş olması gerektiğini düşündüğünüz bir film var mı? 

-Evet tabii ki de, şüpesiz bir şekilde Dark Knight fakat Marvel Stüdyoları olarak yaptığımız her film ile son derece gurur duyuyoruz ve hemen hemen her filmimizi çıkmış oldukları senelerin en iyi filmleri ile yan yana tutardım.

O zaman size kolaylıkla sıyrılabileceğiniz birkaç sorum olacak, Avengers Endgame, artık ismini biliyoruz, sizler ismini ne kadar süredir biliyordunuz? Prodüksüyon sırasında belli miydi veya daha da öncesinde? 

-Film henüz geliştirilmeye başlanmadan önce veya başlamaya çok yakınken karar verilmişti yani Doctor Strange “We are in the endgame now.” sözünü Avengers 4’ün isminin Endgame olduğunu bildiğimiz için söylüyordu. 

Hayranlar tarafından, ilk fragmanın gösterilmesiyle, teorize edilen bir şey var ki o da filmin pazarlama unsurları hazırlanırken (Fragmanlar, televizyon ve youtube reklamları, posterler vb…) gizliliği korumak amacıyla filmin ilk 15-20 dakikasından kesitler ve görüntüler kullanılacak, bunun az çok doğru olduğunu söyleyebilir misiniz siz?

-Evet bunun az çok doğru olduğunu söyleyebiliriz, Endgame başta olmak üzere birçok yapımımızda olduğu gibi filmdeki çok çok çok fazla sayıda sırları açığa çıkartmadan film hakkında heyecan yaratabilmek bizim idealimizdir. Disney pazarlama ekibinin dünyadaki en iyi pazarlama takımlarından biri olduğunu düşünüyorum ve bunu başarabileceğimize inanıyorum. 

-Captain Marvel, henüz filme ait tamamlanmış kaba bir kesim var mı? Nasıl duruyor? Brie Larson hakkında nasıl hissediyorsunuz? Bu karakteri hayata geçirmek nasıl bir duygu ve Captain Marvel’ı özel yapan şeyler neler? 

-Brie Larson inanılmaz son derece harika bir aktrist, halen filmin tamamlanması üzerinde çalışıyoruz; özel efektler, müzikler. Şu anda kırmızı halıda seninle konuşuyor olmasaydım söyleyebilirim ki ekibimizin geri kalanıyla birlikte filmin kurgu odasında olurdum. 

-Yakın zamanda yaklaşmakta olan Disney-Fox birleşmesi hakkında konuştuğunuzu biliyorum ve halen henüz fazla derine inmek için biraz erken olabilir fakat duydunuz mu bilmiyorum yakın bir zamanda Adam Mckay ile konuştum ve “Silver Surfer filmi… Feige’ye bir telefon açmam gerekebilir.” dedi. Sizi henüz aradı mı acaba(Gülerek)

-Hayır henüz Adam’dan bir telefon gelmedi fakat bu gece onu da gördüm ve herkesin bildiği üzere son derece zeki bir insan olmasına ek olarak gerçek anlamda bir Marvel hayranı ve bize ilk Ant-Man filminde sahne arkasında olduka fazla yardımları dokundu. Gelecekte onunla daha fazla sohbet edebilmek için sabırsızlıkla bekliyorum. 

-Fox birleşmesinden elininize geçecek karakter ve serilerden özellikle heyecanlı olduğunuzu birisi var mı? 

-Gerçek şu ki hepsi için heyecanlıyım ki sadece herkesin bildiği ünlü karakterlerden bahsetmiyorum, kullanma fırsatı bulacağımız yüzlerce isim var ve Marvel’ın şu anda bu karakterlere erişim sağlayacak olma ihtimalinin her zamankinden çok daha yakın oluyor oluşu Marvel’daki yaklaşık 20 yıllık kariyerim boyunca hayallerini kurduğum her şeyi temsil ediyor ve bu son derece heyecan verici. 

-Son olarak, Guardians of the Galaxy Vol. 3 hakkında söyleyebileceğiniz herhangi bir şey var mı? Yeni bir yönetmen bulma aşaması veya filmin ne zaman prodüksüyona gireceği konusunda? Ve ayrıca James Gunn’ın potansiyel olarak DC evrenine adım atışı hakkındaki düşünceleriniz neler? Bu konu hakkında bir dargınlığınız var mı?

-Aslına bakarsan dün Aquaman’i izlemeye gittim ve son derece zevk aldım ve beni biliyorsun ben her zaman DC’yi destekledim, ben arada bir çekişme veya düşmanlık görmüyorum, ben her zaman iki taraftan da kaliteli filmlerin yapıldığını görüyorum ve James Gunn hakkında bildiğimiz bir şey varsa o da kaliteli filmler yaptığıdır. Guardians 3 elbet yapılacak ne zaman, nerede, nasıl olacağını da ileride konuşacağız. 

Röportajın aslını izlemek isterseniz de aşağıdaki Tweet’ten erişebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here