İnsanın kendisini tam anlamıyla ifade edebildiği, çoğu zaman kelimelere bile gerek duymadığı şey, müzik… Birçok duyguyu bir arada yaşatabilen, anlattığı konusu ile kendimizden bir parça koyabildiğimiz müzikler iyi ki var.

Günümüzün ezberlenmiş popüler kültürü ve onun etkileri elbette her zaman iyi olmuyor. Birbirinin aynısı gibi olan sanat dallarının arasında elbette müzik de yer alıyor. Birbirine benzeyen sanatçılar, aynı tarzlar derken insanlar farklı olanı bulduğunda adeta hazine bulmuş kadar seviniyorlar. Günümüzün şartlarında farklı olmak bu kadar değerli iken, farklı ve aynı zamanda az biliniyor olmak şu sıralar çok daha değerli.

Birbirinden farklı tarzlarda olan az bilinen grupları sizler için bir araya getirdik. Keyifli dinlemeler.

1-Línt

Bergen, Norveç’te kurulmuş olan post/noiserock temalı 5 kişiden oluşan bir grup. Şarkılarında farklı bir atmosfer olduğunu fark edeceğiniz bu grup ile İskandinav havasını hissedeceksiniz.

2-Aquilo

İki kişiden oluşan ingiliz indie-pop grubu Aquilo, müziklerine ingiliz havasını getirenlerden. Gerek tarzları gerek yaptıkları şarkı ve coverlar ile dinlemeye değer gruplar arasında.

3-Hillsong UNITED

Bir diğer harika gruplardan ise sırada Hillsong UNITED var. Kendine has havası ve akustik güzellikleri ile dinlemekten keyif alacağınız bir grup.

4-Heartless Bastards

Heartless Bastards, American garage rock tarzında, kendi çapında kitlesi olan kaliteli gruplardan.

5-Kadril

Belçika merkezli Kadril grubu youtube derinliklerinde gizli kalmış gruplardan. Kadril 70’lerden günümüze kadar hala devam eden köklü ama az bilinen folk grup. Solistin insana huzur veren sesinde kendinizi şımartırken, şarkıların güzelliği ile harika dakikalar geçirebilirsiniz.

6-Ghostly Kisses

Electro/Pop tarzında olan her şarkısı ile farklı anlar yaşatan bu grubu dinlemekte fayda var.

7-HaBanot Nechama

HaBanot Nechama İsrail’de 3 kadın müzisyen tarafından kurulan tatlı mı tatlı bir grup. Dinlemek için:

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here