Keşfedilmeyi bekleyen Türkçe şarkılar serimizin onuncu listesi ile karşınızdayız. Bu listeyle birlikte sizlere bambaşka tarzlarda 100 şarkı önerisinde bulunmuş olduk. Seri boyunca yıllarını müziğe adamış sanatçıların gizli kalmış kaliteli şarkılarına yer verirken, genç müzisyenlerin de başarılı şarkılarına yer vermeye çalıştık. Yine farklı tarzları barındıran bir listeyle karşınızdayız. Keyifli dinlemeler diliyoruz.

Serinin devamında görüşmek üzere!

1. Hariçten Gazelciler – Of Ulan Of

Daha önce Kendimden Geriye adlı şarkılarını paylaştığımız, tarzıyla farkını ortaya koyan grubun, Hariçten Gazelciler II albümüne ait en güzel şarkılarından.

”İçimdeki karanlık hem yüzümde hem gönlümde”

2. Barış Diri – Yine Gönlüm Karardı

1980 yılında Bursa’da doğan müzisyen yaptığı dizi ve film müzikleriyle bir çok ödül aldı. Buğulu sesiyle şarkılara farklı bir tat kazandıran sanatçı, Doktorlar dizisi için yaptığı Sana İhtiyacım Var şarkısı ile unutulmaz bir işe imza attı. Mutlu Ol Yeter dizisinde çalan Yine Gönlüm Karardı şarkısı bambaşka havası ve sözleriyle sizi içine alacak.

”Yangınlar içinde bir aşk inadına tüteceğim”

3. Çiğdem Erken & Umay Umay & Birsen Tezer – Havı Dökülmüş Sevincin

Metin Altıok Şiirlerinden Şarkılar albümüne ait, üç muhteşem kadın sesini bir araya getiren şarkı.

”Batıp çıkıyorum durmadan, ben bilirsin iyi yüzemem”

4. Norrda – Eski Gemi

Yaptıkları elektronik müzikle ülkemizde çok az bulunan bir tarzı başarıyla icra eden grup; Deniz Cuylan, Selen Hünerli ve Hakan Vreskala birlikteliğinden oluşuyor. 2007 yılında çıkardıkları ilk albümleri Infinite Face’te, doğu müziğini elektronik tarzla harmanlayarak başarılı bir çalışmaya imza attılar. Dinleyicileri tarafından heyecanla beklenen ikinci albümleri Sonu Yok‘u 2016’da piyasaya sürdüler. Türkçe sözlü bu albümün tamamını dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

”Gemide bir kaptan yönünü karanlığa kurmuş”

5. Vedat Yıldırım & Cansun Küçüktürk – Yol Şahit 

Kardeş TürkülerBajar gruplarından tanıdığımız isim Vedat Yıldırım ve birçok deneysel müzik projesinde çalışmış olan Cansun Küçüktürk 2016 senesinde bir araya gelerek Ev Kayıtları adlı bir albüm çalışmasına imza attılar. Albüm isminden de anlaşılacağı üzere evde kaydettikleri, Türkçe ve Kürtçe şarkılardan meydana geliyor. Neşeli ve hüzünlü parçalarıyla tamamını dinlemeniz gereken bir albüm.

”Ömür nehirmiş yıkansam”

6. Kaan Boşnak & Beatmucit Ceyhuni – İp Salla

İkinci listemizde Umudum Darda adlı şarkısını paylaştığımız orijinal sanatçı Beatmucit Ceyhuni ve artık hepimizin tanıdığı alternatif müziğin önemli isimlerinden Kaan Boşnak’ın sözleriyle sizi vuracak düeti.

”Yorulmayı bilmem derken, birden bire duruldum.”

7. Berkant Ali – Her Şeyi Önceden Gördüm

Alternatif müziğin yeni yüzlerinden biri olan Berkant Ali İncesaraç 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Londra’da denizcilik üzerine okuyan sanatçı bir dönem kaptanlık yaptı. Müzik aslında çocukluğundan beri hayatındaydı. Bir dönem albüm prodüktörlüğü yaparak müzik piyasasının farklı bir alanıyla ilgilendi. Müzisyen Bu Hayatta teklisini 2018 yılında dinleyicilerin beğenisine sundu. Hemen ardından aynı sene kendi yazıp bestelediği şarkılardan oluşan ”Körfezde Rüzgar” adlı albümünü piyasaya sürdü.

”Yanarken her yer manzarayı izlemeyi”

8. Beyza Doğuç – Vazonun Şarkısı

Amatör olarak müzikle uğraşan Ankaralı genç müzisyenin sözleriyle sizi etkilemeyi başaracak şarkısı.

”Dokun bana çünkü ben hiçbir hayata dokunamadım”

9. Güney Marlen – İsmi Gölge

Altıncı listemizde Ay Ben Ölüyorum adlı şarkısını paylaştığımız Eski Bando grubunun kurucularından olan müzisyen, grup dağıldıktan sonra müzik çalışmalarına devam etti. İlk solo albümü Şişelere Mektuplar‘ı 2016 senesinde çıkardı. Bu eğlenceli albümdeki diğer şarkıları da dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

”Kıyma bize gitme n’olur, gitme şehir çok bozulur”

 10. Sinem Güngör – Hayvan Hayran

Farklı ses tonuyla gönüllerde taht kuran genç müzisyenin 2018’de çıkardığı teklisi.

”Ben bulut üstünde, sen yer özlemindeyken de”

 

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here