Keşfedilmemiş diziler serimizin üçüncü bölümünde de birçoğunun adını bile duymamış olabileceğiniz yepyeni dizilere yer verdik. Serinin, birinci ve ikinci bölümlerine de ulaşabilirsiniz. Kıyıda köşede kalmış bu güzel sekiz diziye hep birlikte göz atalım!

Crashing

Serinin ikinci yazısında Fleabag‘e yer vermiştim. Yine aynı kadının elinden çıkan, yetenekli komedyen Phoebe Waller Bridge‘in bir diğer dizisi Crashing. İngiliz aksanının en keskin hallerinden birini dinleyebileceğimiz dizi, tek sezondan oluşuyor ve 20’li yaşlardaki, kullanılamayan bir hastanede yaşayan altı arkadaşın hikâyesini oldukça eğlenceli bir dille anlatıyor.

Alone Together

Gerçek hayatta da yakın iki arkadaş olan Benji Afalo ve Esther Povitski ikilisinin hem yapımcılığını, hem yazarlığını hem de başrollerini üstlendiği bu iki sezonluk dizinin yapımcıları arasında The Lonely Island ekibi de bulunuyor. Dizinin farklı bir komedi üslubu var. Dizi, aralarında romantik bağ bulunmayan, sosyal açıdan biraz tuhaf, Los Angeles hayatına uyum sağlamaya çalışan, çok yakın iki arkadaş etrafında şekilleniyor.

Crazy Ex-Girlfriend

Müzikal bir komedi olan Crazy Ex-Girlfriend, New York’taki hayatını ani bir kararla bırakıp eski sevgilisinin peşinden West Covina’ya taşınan Rebecca Bunch‘ın mutluluğu arayışının hikâyesini anlatıyor. Bu harika diziden tüm ayrıntılarıyla bahsettiğim yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

The Mick

Rengarenk, sevgi dolu bir komedi beklentisine girmeden izlerseniz sizi olumlu anlamda oldukça şaşırtabilecek bir kara komedi The Mick. Fazlaca karanlık, hiç beklemediğiniz yerlere gidip bunlardan komedi çıkarmasıyla dikkat çekiyor. Başrolünde ise It’s Always Sunny in Philedelphia‘dan tanıdığımız Kaitlin Olson‘u görüyoruz.

Can’t Cope Won’t Cope

Aisling ve Danielle adlarındaki en yakın arkadaş olan iki genç kadının hayata tutunma hikâyelerini anlatıyor bu dizi. Bir İrlanda yapımı olan dizi, bu farklı ve oldukça keskin aksanı dinlemek için de iyi bir alternatif sunuyor. Toplamda iki sezon ve on iki bölümü bulunuyor, izlemesi oldukça kolay ve zevkli olan bu dizi, kafa yormadan izlenebilecek bir şeyler arayanlar için iyi bir komedi – drama alternatifi olabilir.

Pushing Daisies

Ölüleri canlandırma gibi oldukça garip bir yeteneği bulunan Ned‘in hikâyesini anlatan dizi, capcanlı renkleri ve masalsı havasıyla insanı içine çekiyor. 2007 yapımı Pushing Daisies, yayınlanan iki sezonunun ardından sevenlerine veda etmiş.

One Day at a Time

Kübalı bir ailenin hikâyesini anlatan bu Netflix Orijinal yapımı, eğlenceli sitcom havasının yanı sıra oldukça ağır ve derin konulara değinmesiyle de fark yaratıyor. Komediyle harmanlayarak işlediği bu derin konular, diziyi ayrı bir yere taşıyor. Sıcacık karakterleri ve güzel ilişkileriyle kendini sevdiren bir dizi.

The Mindy Project

The Office‘in Kelly’si olarak hayatımıza giren Mindy Kaling, dizinin hem yaratıcısı, hem yazarı hem de başrolü. Kendi adını verdiği bir kadın doğum uzmanını canlandırıyor. Mindy Kaling’in şovu diyebiliriz bu dizi için. Çok fazla ses getirmemiş olsa da sizi güldürebilecek, oldukça eğlenceli ve şans vermeye değer bir iş ortaya koymayı başarmış Mindy.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here