Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
62

Keşfedilmemiş diziler serisinin ikinci bölümünde, yine kıyıda köşede kalmış oldukça kaliteli yapımlara göz atıyoruz. İzleyecek bir şeyler arayışında olanlar, bu dizileri mutlaka incelemeli. Yeni favori diziniz bu listede bir yerlerde olabilir!

Fleabag

Çok yetenekli bir yazar ve komedyen olan Phoebe Waller Bridge’in altı bölümden oluşan dizisini komedi olarak adlandırmak oldukça güç. Yer yer çok derin, hüzünlü ve içinizi acıtacak bir dizi bu. Baş karakterin zaman zaman dördüncü duvarı kırıp seyirciyle etkileşime geçmesiyse çok sevdiğim bir özelliği.

Bir oyun uyarlaması olan dizi Londralı genç bir kadının hayatla cebelleşme hikayesini, yer yer komik yer yer sert bir dille anlatıyor. Dizinin başrolünü de hem yaratıcısı hem de yazarı olan Bridge üstleniyor. Yan rollerindeyse Olivia Colman gibi oldukça güçlü isimler olması da cabası. 25’er dakikalık altı bölümü bulunan dizi bir oturuşta bitirebileceğiniz akıcılıkta. İkinci sezonu da beklenen diziye mutlaka bir şans vermelisiniz.

Lovesick

İlişkiler üzerine yazılmış, nasıl underrated kaldığını anlayamadığım çok başarılı bir dramedi. İlk dizimiz gibi yine bir İngiliz dizisi.

STD’si olduğunu öğrenen Dylan bütün eski ilişkileriyle konuşmak ve bütün anılarını tekrar tekrar hatırlamak zorunda kalıyor. Biz de Dylan ve yakın arkadaş çevresinin hikayesini çoğunlukla flashbackler üzerinden izliyoruz. Müzik seçimleri, yarattığı orijinal karakterleri, hikayeyi anlatış tarzı hepsi mükemmele yakın ve size harika bir seyir zevki sunuyor. Dizinin hali hazırda 3 sezonu ve 22 bölümü bulunuyor.

How I Met Your Mother ve Friends gibi ikonik dizilerin tadını alabileceğiniz bu İngiliz yapımına mutlaka bir şans vermelisiniz.

Community

“Community” üniversitede çeşitli nedenlerle bir araya gelmiş yedi kişilik bir çalışma grubunun etrafında şekilleniyor. Yarattığı ikonik karakterler, popüler kültüre göndermeleri ve ince esprileriyle diğer sitcomlardan sıyrılıyor. Dizinin adını duymadıysanız bile efsaneleşen giflerine mutlaka aşinasınızdır. 2009 – 2015 seneleri arasında yayınlanmış dizinin altı sezonu bulunuyor. Yayınlandığı yıllarda da iptal edilme, kanal değiştirme gibi sorunlarla karşılaşmış. Yazar değişikliği, ana kadrodan oyuncu kaybı gibi aksaklıklar nedeniyle inişli çıkışlı bir serüven yaşamış. Her şeye rağmen izlediğim en zekice yazılmış, en orijinal, en ince ince işlenmiş komedilerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Şimdilerde oldukça başarılı işlere imza atan Joel McHale, Alison Brie, Gillian Jacobs, Donald Glover gibi isimlerse büyük çıkışlarını bu diziyle sağladılar. Community’nin küçük ama çok sadık bir fan kitlesi var. “Six seasons and a movie” sloganıyla konuşulan dizinin film kısmı hala büyük bir özlemle beklenmekte. Çok popülerleşmemiş, biraz kıyıda köşede kalmış, kaliteli bir yapım seyretmek istiyorsanız Community sizin diziniz.

You’re the Worst

Dört kişilik bir arkadaş grubunun etrafında şekillense de bu senaryo aklınızda sevgi dolu bir arkadaş grubunun hikayesini canlandırmasın sakın. Gerçekten adına yakışır derecede kötü, sorunlu, zaman zaman sizi çok sinirlendirecek tercihler yapan insanların ve zehirli ilişkilerinin hikayesi bu. Bu insanları ve ilişkilerini izlemekse şaşırtıcı derecede keyifli.

Dört sezonu bulunan dizi, 2019’un başlarında yayınlanacak final sezonuyla izleyicisine veda edecek. Son sezonu yayınlanmadan bir çırpıda izleyebileceğiniz gerçekçi ve hayatın içinden bir dizi.

Mozart in the Jungle

Gael Garcia Bernal’ın sımsıcak oyunculuğuyla devleşen dizi yayınlanan dört sezonun ardından iptal edildi ve az ama tutkulu hayran kitlesini epey üzdü. Tutkunun, aşkın, kendini bulmanın hikayesini anlatan bu dizi New York Senfoni Orkestrası’nın etrafında şekilleniyor. Müzikle yoğurulan dizinin hem hikaye anlatışı, hem de sımsıcak karakterleri, sunduğu görsel şölen seyircisine çok keyifli bir yolculuk sundu.

İptal edilişini hiç kafaya takmadan başına oturup bu inanılmaz keyifli yolculuğa başlamanızı gözüm kapalı önerebilirim.

Outlander

Diana Gabaldon’ın aynı adlı kitap serisinden uyarlanan, başrollerini Caitriona Balfe ve Sam Heughan’ın paylaştığı, fantastik – romantik kategoride diyebileceğimiz dizi dördüncü sezonuyla devam etmekte. Gizemli bir şekilde kendini bir anda  geçmişte bulan Claire iki hayat, iki aşk arasında sıkışıp kalıyor. Dizi tarihi olayları, yaşanan savaşları, yüzyıllar arasındaki derin farkı harika bir şekilde işliyor. Göz kamaştıran manzaralarıyla sizi İskoçya’ya aşık ediyor.

Çok konuşulmuyor oluşuna çok şaşırdığım oldukça kaliteli bu dizi, türü sevenlerin kaçırmaması gereken cinsten.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
62

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here