Filmlerin insanlar üzerindeki etkisi yok sayılamayacak kadar büyük. Filmin yanında işin içine müzikler de girince etkilenmemek hayli zor. Anlattığı konu ile insanın kendinden bir parça bulmasını sağlayan filmler ve müziklerin bir arada olması elbette filmi film yapan en güzel şeyler arasında.

Filmlerin hayatımıza kattığı, yıllar geçse de dinlenilmekten vazgeçilmeyen 5 film müziğini sizler için derledik.

1- Top Gun

1986 yapımı drama/aksiyon filmi Top Gun, Tom Cruise ile Kelly McGillis’in paylaştığı aksiyon ve duygu yüklü bir filmdir. İlk çıktığı andan itibaren fırtına etkisi yaratan film müziği unutulmazlar arasında.

2- Love Story

Geçmişten günümüze aşk sahnelerinin ve düğün törenlerinin vazgeçilmezi olan Love Story – Where Do I Begin, 1970 yapımı unutulmaz aşk filminin müziği.

3- Fight Club

Fight Club efsanesinin bir parçası haline gelmiş ve insana sık sık bu soruyu sordurtmayı başaran Where is my mind? – Pixies adını efsaneler arasına yazdırmış durumda.

4- Ederlezi: Time Of The Gypsies

Balkanlardaki Çingene azınlığa ait, aynı zamanda yapılan coverları ile de adından çokça söz ettiren, Goran Bregović tarafından yazılan bir şarkı.

5- Sweet November

Kasım ayının kutsallığını ve aşkın ayı olmasını film ile ödüllendirirken unutulmaz aşk şarkıları arasına adını yazdırmış bir diğer film müziği ise It’s Not Goodbye.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here