Bazen, hiçbir sebep yokken gözlerinizin sık sık daldığını fark edersiniz. O fark ediş anı, çoğu zaman kalp kırıcı olabiliyor. Aslında bazı sebeplerin var olduğunu ve bunu, içinizin derinliklerine gömdüğünüzü fark ettiğinizdeki kırgınlıktan bahsediyorum. Ama ne yazık ki o derinliklere siz bile ulaşamazsınız, bunun yarattığı kırgınlık işte… Tam böyle bir anda size eşlik edecek bir şarkıya ihtiyacınız vardır. Kendinizi daha iyi hissetmeniz için değil, içinizde biriken cümlelerinizi söylemekten ve o şekilde haykırmaktan kaçtığınızda sizin yerinize bunları yapabilecek şey o şarkı(lar) olduğu içindir.

Yine bazen, kendimize bir şekilde ulaşmamız gerekir. Kaybolmuş ve o kadar uzaktayızdır ki, artık geri dönsek bile kendimize olan o uzaklıkla baş etmeyi öğrenmemiz için bize o şarkılar gereklidir. Hayatlarımızdaki “o” şarkılar, böyle anlarımızda bizi daha da dibe çekecek olsa da, kendimizi dinlememize sebep olur. Kendimizi dinleriz, anlamaya çalışırız. Ulaşamadığımız o derinliklere ulaşmaya çalışırız. Sözlerinde kendi yolumuzu bulmaya çalışırız, ya da sözleri olmasa dahi içimize giden o yolu bulmamızda bize ilham kaynağı olur.

Herkesin ruhuna seslenen şarkıları farklıdır. Bu yazıyı yazan bir dinleyici olarak ben, sizinle kendiminkileri paylaşmak istiyorum. Umarım bana yardım ettiği, ilham verdiği gibi size de yardım eder ve kendinizi bulmanızda size ilham kaynağı olur. Güzel dinlemeler!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here