BluTV, yeni döneme iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Kenan İmirzalıoğlu‘nun başrolünde yer alacağı, ödüllü yönetmen Emin Alper‘in yöneteceği Alef‘in hazırlıklarına başlandı.

Resim

8 bölümden oluşacak mini dizinin oyuncu kadrosunda İmirzalıoğlu’na eşlik edecek isimler arasında Leyla ile Mecnun, Ölümlü Dünya gibi yapımlardan tanıdığımız usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan ve Av Mevsimi‘nin başarılı oyuncusu Melisa Sözen yer alacak.

Resim

Alef dizisi polisiye türünde olacak. Temelleri tarihe dayanacak olan dizide tasavvufi ögelere yer verilecek. Geçtiğimiz günlerde dizinin tanıtım çekimleri yapıldı ve Kenan İmirzalıoğlu’nun kütüphanede çekilen fotoğrafları sosyal medyaya damgasını vurdu. İmirzalıoğlu dizide hırslı dedektif Kemal‘e hayat verecek. Ahmet Mümtaz Taylan ise onun tecrübeli ortağı Settar‘ı canlandıracak. İkili, İstanbul’da işlenen seri katil vakasını inceleyecek. Aralarına üniversitede öğretim görevlisi olan ve Melisa Sözen’in canlandırdığı Yaşar da katılacak. Üç isim, yüzyıllar boyunca saklı kalan sırları ortaya dökecekleri bir yolculuğa çıkacak.

Resim

Alef, 2020 yılı içerisinde BluTV’deki izleyicileriyle buluşacak.

Kaynak: 12

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here