Usta oyuncu Harrison Ford‘un bir kez daha yer alması planlanan Indiana Jones 5 hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı.

Birkaç yıl önce tüm Star Wars filmlerinde emeği olan LucasFilm‘in başına geçen Kathleen Kennedy, BAFTA Ödül Töreni sırasında Indiana Jones devam filminden bahsetti.

Uzun süredir devam filminin geleceği söylenen Indiana Jones serisi, Steven Spielberg‘ün imzasını taşıyordu. Henüz adı belirlenmedi, ancak Indiana Jones’un beşinci devam filminde de Spielberg ile birlikte devam edilecek gibi görünüyor. Bu filmle birlikte son zamanlarda akım olarak devam eden reboot konsepti yapılmayacak ve gerçekten bir devam filmi gelecek ve Harrison Ford da ikonik rolü için geri dönecek.

indiana jones ile ilgili görsel sonucu"

Star Wars’un son üçlemesinde, spin-off filmlerinde imzası bulunan ve bununla birlikte birçok eleştiriye maruz kalan Kathleen Kennedy, BAFTA Ödülleri sırasında Indiana Jones hakkında konuştu ve şu sözleri sarf etti: “Üzerinde çalışıyoruz. Senaryoyu olmasını istediğimiz yere götürüyoruz ve bununla birlikte başlamaya hazır olacağız.” Ayrıca Harrison Ford’un Indiana Jones için daha fazla beklemek istemediğini de belirtti. Oyuncunun serinin devamı için çok gönüllü olmadığı bilinenler arasında bulunuyordu.

Indiana Jones serisinin son filmi Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull, 2008 yılında izleyicileriyle buluşmuştu. Ancak bunun ardından seri uzun bir sessizliğe büründü. İlk kez 1981 yılında vizyona giren Raiders of The Lost Ark filmiyle başlayan Indiana Jones serisinin beşinci filmine kavuşacağı bir süre önce kesinleşmiş, ancak çeşitli aksaklıklara maruz kalmıştı. Bu aksaklıklar ise Steven Spielberg’in de Harrison Ford’un da kendi projeleriyle ilgileniyor olmalarıydı. Serinin diğer filmlerinde olduğu gibi Steven Spielberg yönetmenliğinde olması beklenen filmin gerçekleştirileceği bundan birkaç yıl önce açıklanmıştı. Ancak 2020 yılının Temmuz ayı olarak verilen tarihi esgeçme kararı alınmıştı. Verilen son tarih 9 Temmuz 2021 oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here