Kış yaklaşırken hepimizin evde geçirdiği süre yavaş yavaş artıyor. Bu sebepten dolayı sizlere Kasım ayında çıkacak filmleri ve oyunları listeledik. İyi okumalar dileriz.

Kasım ayında çıkacak filmler

1) İyi Oyun

İyi Oyun, kendisini profesyonel oyun dünyasının içinde bulan bir gencin hikayesini konu ediyor. Cenk liseyi yeni bitirmiş genç bir çocuktur. Evin yükünü tek başına omuzlayan annesine yardım etmeye çalışan Cenk, yarı zamanlı çalıştığı internet kafede başkaları adına para ile oyun oynar. Fakat bir gün yeni kurulan bir takımın menajeri tarafından keşfedilince kendisini bambaşka bir dünyanın içerisinde bulur. Profesyonel oyun dünyasının içerisinde takım arkadaşları Batu, Naz, JJ, Aslan ve koçları Özer ile birlikte zorlu bir yolculuğa çıkan Cenk turnuvayı kazanmak için çabalar.

Vizyon tarihi: 2 Kasım 2018

Yönetmen: Umut Aral

Oyuncular: Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Yiğit Kirazcı

Tür: Macera

2) Robin Hood

Filmde, Robin Hood’un Haçlı Seferleri’nden dönüşünün sonrası ele alınıyor. Robin Hood, dönüşüyle birlikte yolsuzluk ve kötülük dolu bir Sherwood Ormanı ile karşı karşıya kalır.

Vizyon tarihi: 22 Kasım 2018

Yönetmen: Otto Bathurst

Oyuncular: Taron Egerton, Jamie Foxx, Jamie Dornan

Tür: Macera, Aksiyon

3-Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları

Belki de bu yılın en çok beklenen filmleri arasında olan filmin özeti şu şekilde; “Karanlık büyücü Gellert Grindelwald, Newt Scamander’ın da yardımıyla Amerika Birleşik Devletleri Sihir Kongresi (MACUSA) tarafından yakalanır. Ancak kaçmayı başaran büyücü, kendine, gerçek niyetinden habersiz olan müritler toplamaya başlar. Önündeki tehlikenin farkında olmayan Newt, gerçek dostluklar ve aile bağları konusunda bile sevgisinin ve sadakatinin test edileceği bir yola girecektir…”

Vizyon tarihi: 15 Kasım 2018

Yönetmen: David Yates

Oyuncular: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler

Tür: Fantastik, Macera

4) Fındıkkıran ve Dört Diyar

Disney bizleri yine büyülü bir yolculuğa sokacak bir film ile karşımızda. Filmin konusu ve özeti şu şekilde; “Clara ölen annesinden kendisine kalan kutunun içinde ne olduğunu öğrenebilmek için can atsa da anahtarı olmadığı merakını giderememektedir. Günün birinde büyülü bir dünyaya adım atar, burada birbirinden değişik yaratıklar vardır. Burada tanıştığı Phillip ile dördüncü diyara gitmeye ve anahtarı bulmaya çalışacaktır.”

Vizyon tarihi: 2 Kasım 2018

Yönetmen: Lasse Hallström, Joe Johnston

Oyuncular: Mackenzie Foy, Keira Knightley, Matthew MacFadyen

Tür: Fantastik, Aile

Kasım ayında çıkacak oyunlar

1) Overkill’s The Walking Dead (6 Kasım)

Overkill Software tarafından geliştirilen ve Starbreeze Studios ve 505 Games tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı oyunu. The Walking Dead’in çizgi romanlarına dayanan oyun ismi, co-op oyunlarına güçlü bir vurgu yapıyor. Oyun, Kasım 2018’de Microsoft Windows, Şubat 2019’da PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlanacak.

2) Hitman 2 (13 Kasım)

IO Interactive’in sevilen oyunu Hitman serisinin yeni oyunu duyuruldu. Hitman 2 adı verilen yeni oyun, 2002’de piyasaya çıkan Hitman 2 oyunundan tamamen farklı olacak. Yani herhangi bir remastered veya remake sürümü olmayacak.

Hitman 2, oyuncuyu dünyanın pek çok farklı noktasındaki görevlere yönlendirecek. Yayınlanan fragmanda, araba yarışındaki bir sürücüye suikast düzenlendiği görülüyor.

3) Fallout 76 (14 Kasım)

1997 yılından beri oyuncuların karşısında olan Fallout serisinin bugüne kadar piyasaya sürülen tüm oyunları belli bir senaryoya sahip ve tek kişi oynanabilen yapıdaydı. Batı Virginia eyaletinde geçecek Fallout 76 ise bu kez farklı bir formatta, çevrimiçi bir oyun olarak geliştiriliyor.

4) Battlefield V (20 Kasım)

2. Dünya Savaşı’nın daha önce hiç görülmemiş bir betimlemesiyle özüne dönen seride, Battlefield V ile insanlık tarihinin en büyük çatışmasına girin. Çok haritalı Grand Operations gibi yepyeni çok oyunculu deneyimlerde manganızı zafere taşıyın.

5) Darksiders 3 (27 Kasım)

Oyun hâlâ bir kıyamet-sonrası oyunu, hâlâ bir hack ‘n’ slash ve aynı zamanda serinin ilk oyunuyla ikinci oyunu arasında tutturulmuş bir savaş hızı dinamiğine sahip aksiyon-macera ancak bu kez Gunfire Games işleri biraz daha zorlaştırmaya niyetli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here