Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

1997 yılında California’nın güneşli semaları altında kurulan post rock esinitili indie rock grubu The Black Heart Procession, bizlere bir nevi saf karanlığı sunuyor. En güneşli havada bile insanın içini sonsuz grilere boğabilecek, en mutlu anınızda durduk yere mutsuz edebilecek bir melankoliden söz ediyoruz sizlere.

Pall Jenkins ve Tobias Nathaniel tarafından kurulan grup, kariyerine 8 albüm sığdırdı (1, 2, Three, Amore del Tropico, In The Fishtank 11, The Spell, Six, Blood Bunny/ Black Rabbit). Grubun çalışmalarında genelde Mario Rubalcaba, Jason Crane, Joe Plummer, Dimitri Dziensuwski, Jimmy LaValle ve Matt Resovich de yer alıyor.

Albümlerinin yanı sıra başarılı teklilere de imza atan grubun asıl yükselişini 90’ların sonu/2000’lerin başında yakaladığını söylemek ise yanlış olmayacaktır. Yarattıkları bu aşırı doz melankoli etkisi ile beraber hayran kitlesini uzun yıllar korumayı başaran grup, en son 2017 yılında çıktıkları Avrupa turu kapsamında 27 ülkede performans sergiledi.

Şimdi sizleri The Black Heart Procession şarkılarının bir kısmı ve sözleri ile baş başa bırakıyoruz. Keyifle dinlemeniz dileğiyle!

1. A Cry For Love

“Love isn’t supposed to be this way. Love will sting and love will burn. Love will steal all you’ve learned. Yes, it will, but not our love.”

2. The Letter

“And I know it’s not easy. Things can be so wrong, as we are lost in the waves.”

 

3. It’s A Crime I Never Told You About The Diamonds In Your Eyes

“And maybe someday I will say, I’ll say ‘Please, please, don’t tear your heart from me’.”

 

4. Blue Water Black Heart

“Barely breathing my tears filled the ocean…”

 

5. We Always Knew

“And what holds you now will bury you then, and on what you pray you will lie with them…”

 

6. A Light So Dim

“If you see a light call down below, I’ll be moving and sorting out our tears.”

 

7. The Spell

So please forgive me for this spell I am under.”

 

 

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here