Marvel Sinematik Evreni bir çok film çıkarttı ve çıkartmaya da devam ediyor. Bu filmlerden biri de Kaptan Marvel. Sonsuzluk Savaşı‘nın sonunda görülen kahramanımızın filmini bekliyoruz. Ama beyaz perdeden önce sizinle filmde beklenen 10 olayı paylaştık. İyi okumalar…

1. DÜNYA İSTİLAYA UĞRAYACAK

Kaptan Marvel‘ın yaşlı bir kadını dövdüğünü görmüşsünüzdür. Bazılarınız ayıplamış bile olabilir. Ama tabi ki bildiğiniz gibi o bir uzaylı. Kendisi şekil değiştirebilen bir Skrull. Fragmandan anladığımıza göre Skrulllar dünyayı istilaya gelecek ve Kaptan Marvel dünyayı kurtarmak için burada olacak.

Filmin fragmanından ve görüntülerinden çıkarttığımıza göre hikaye Kree ve Skrullların savaşına da odaklanacak. Bu çizgi roman serisinde de gerçekleşen bir olay. İki taraf galaktik bir savaştalar.

2. RONAN VE KORATH FİLMDE

Fragmanda dikkat edenlerinizin gözünden kaçmamıştır. Filmde Galaksinin Koruyucuları’ndan tanıdığımız yüzler var. Bunlar Ronan ve Korath. Kendileri Star-Lord tarafından ilk filmde mağlubiyete uğratılmıştı. Korath aynı zamanda StarForceda Carolın birliğinde yer alabilir.

3. KAPTAN MARVEL’IN KEDİSİNİN ADI DEĞİŞTİ

Fragmanında sonundaki kedi sahnesi kaçırmamışsınızdır. Nick Fury, Goose isimli bir kediyi seviyordu. Bu kedi Carol’ın çizgi romandaki evcil hayvanı. Söylenenlere göre bu isim Top Gun and Star Wars fimlerine bir gönderme.

Çizgi Romanda, Roket Rakun, Kaptan Marvel’ın evcil hayvanının bir tür uzaylı olduğunu keşfediyor. Tehlikeli bir uzaylı türü.

4. KAPTAN MARVEL ORİJİN FİLMİ DEĞİL

Marvel Stüdyoları filmin Kaptan Marvel’ın orijin hikayesi olmadığını söyledi. Onun yerine Carol’ın geçmişini arayan bir süper kahraman hikayesine sahip olacağına değinildi.

Film uzaydan dünyaya uzanan bir süreçte geçiyor. Daha sonra ise Nick Fury ile tanışan Danvers‘ın Skrulllarla savaşı anlatılacak. Bu macera sırasında Carol hafıza problemleriyle geçmişini hatırlamaya çalışacak ve nasıl dönüştüğü seyirciye aktarılacak.

5. KAPTAN MARVEL 1995 YILINDA GEÇECEK

Kaptan Marvel eski dönemde geçiyor. Tam yıl belirtilmemesine rağmen resmi Disney sayfası filmin genç Nick Fury ve S.H.I.E.L.D. ajanı Phil Coulsonın da olduğu 1995‘te geçeceğini yazdı.

Buna göre film Sonsuzluk Savaşı’ndan 23 yıl kadar önce gerçekleşiyor. Bakalım filmde ne olacak? Ayrıca Nick neden bu kadar yıl bekledi?

6. HALA GEZEGENİ FİLMDE YER ALACAK

Entertainment Weeklyde yer alan habere göre Film Kree gezegeni olan Hala‘da başlayacak. Daha sonra ise Skrull-Kree savaşına değinebilir.

Hala gezegeni daha önce Galaksinin Koruyucuları Vol. 2 filminde easter-egg olarak verilmişti. Buna rağmen gezegeni ilk kez filmde canlı olarak göreceğiz.

7. KAPTAN MARVEL STARFORCE’LA BİRLİKTE SAVAŞACAK

Fragmanda StarForce ekibinden bir kaç sahne gördük. Çizgi romanda bu ekip özel bir askeri Kree ekibi. Supreme Intelligence adındaki Kreelerin liderine hizmet ediyorlar. Kree halkını düzene sokuyor ve Skrullara karşı savaşta yer alıyorlar.

Fragmanda şuana kadar StarForce’da yer alan bir kaç karakteri gördük. Bunlar Ronan, Korath, Att-Lass, Bron-Char, Minn-Erva, Carol, ve Jude Law‘ın bilinmeyen karakteri.

8. AJAN COULSUN FİLMDE

Kaptan Marvel filminin geçmişte geçeceği öğrenildiğinden beri,  MSE(Marvel Sinematik Evreni)‘de şuanda yer almayan karakterlerin tekrar geri dönme ihtimali oluştu. Bu karakterlerden biri Phil Coulson. Ajanı tekrar beyaz perdede göreceğiz. Söylentilere göre filmde çıkışı ilk olarak Fury’le birlikte.

9. CAROL DANVERS HAFIZA KAYBINA UĞRADI

Film gücünü kazanmış bir karakter olan Carol’ın hikayesine odaklanacak. Dünya’ya gelmiş olan Kaptan, Skrulllarla savaşırken bir yandan zihnindeki sorulara yanıt arayacak. geçmişini bulmaya çalışacak.

Fragmanda kaptanın bir hafıza sorunu olduğunu görüyoruz. dünyadaki hayatını öğrenebilir. böylece bizde nasıl kahramana dönüştüğünü anlayabiliriz.

10. S.H.I.E.L.D. İSTİLAYA UĞRAYACAK

Skrullların şekil değiştirebildiğini söylemiştik. Söylentilere göre  Skrulllardan birisi Nick Fury’nin yerine geçebilir. Bir fan bu kişinin Skrull lideri Talos olduğunu ve hatta Nick Fury’nin gözünü alacağını söyledi. Nick Fury daha önce bu konuda “Birine güvendim ve gözümün birini kaybettim.” şeklinde bahsetmişti.

Kaptan Marvel filmi yakında çıkacak ve bizde filmde bu sahneleri görmek için sabırsızlanıyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here