Amerika‘da Hristiyan medya olarak bilinen Apologia ile beraber röportaj yapan Papaz Adam Tyson, Kanye West‘in müziksel duruşunu ve nasıl bir Hristiyan olduğunu konuştu. “Kanye West geçen Mayıs ayının ortasında bizim kilisenin arka girişinden gelerek bizleri ziyaret etti.” diyerek sözlerine başlayan Placerita Bible Kilisesi Kıdemlı papazı Adam Tyson, Kanye West‘in kendisiyle görüştüğünden bahsetti.

Papazın açıklamalarına göre Kanye West ziyareti sırasında: “5 hafta önce, gerçekten kurtuldum.” diyerek papaza kendini açıklamaya başlamış. Günahları yüzünden çamura saplandığını ve kötü olduğunu belirten West, rap müziğini bırakma kararı almış. “Bu müzik Şeytan’ın müziği ve ben bu müziği bırakıyorum.” diyerek papaza kendini açıklayan Kanye West, papazdan şu açıklama ile kararından vazgeçmiş: “Rap müziği bırakma, rap’i tanrı için de yapabilirsin, tanrının verdiği yetenekleri tanrı için kullanabilirsin.”

Görünüşe göre Kanye West‘in yeni albümü olan “Jesus is King” isim olarak bu olaydan etkilenmiş olabilir. Kanye West, “Jesus is King” isimli yeni albümünün tarihini de Twitter hesabı arayıcılığı ile duyurdu:

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here