Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Bu kez hep beraber Kanada’dan kulaklarımıza uzanan bir indie pop yolculuğuna çıkacağız. Ve huzurlarınızda, “Leslie Feist“!

Yumuşacık sesi ve neredeyse bütün şarkılarında insanı saran neşeli hali ile “Leslie Feist“, solo kariyerinde sahne adı olarak “Feist“ı kullanıyor sadece. Bununla beraber “Broken Social Science” isimli bir indie rock grubunun üyeleri arasında da yer alıyor. Ancak onu daha çok solo kariyeri ile tanıyoruz. Başarılı ismin solo olarak 5 stüdyo albümü bulunuyor. Bunlar sırası ile: Monarch (1999), Let It Die (2004), The Reminder (2007), Metals (2011) ve Pleasure (2017).

Feist‘ın kariyerindeki asıl çıkışı yakaladığı albüm, hiç şüphesiz 2007 çıkışlı “The Reminder” albümü. Albümde “So Sorry“, “My Moon My Man” ve “1234” gibi parçaların yanı sıra James Blake‘in muhteşem sesinden de dinlediğimiz “The Limit To Your Love” öne çıkıyor. Albüm geneli itibariyle insanı yormayan, “arkada çalsın” diyebileceğimiz türden bir havaya sahip ve insanın ruh halini iyileştirmeyi başarıyor. Birçok reklamda ve sinema filminde karşımıza çıkmış olması ile de kulaklarımızın oldukça aşina olduğu başarılı isim, kendisine özgü bir tarz yakalamayı ve bu tarzı sürdürmeyi de başarıyor.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu keyifli albüm ile baş başa bırakıyoruz.

 1. So Sorry
 2. I Feel It All
 3. My Moon My Man
 4. The Park
 5. The Water
 6. Sealion
 7. Past In Present
 8. The Limit To Your Love
 9. 1234
 10. Brandy Alexander
 11. Intuition
 12. Honey Honey
 13. How My Heart Behaves
 14. The Water (Red Demos)

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here