Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
9

Kaliforniya, bir çok büyük grubun temelinin atıldığı bir şehir. Bundan tam 10 sene önce Kaliforniya’dan çıkan Hollywood Undead ise şu sıralar fırtına gibi esiyor. MySpace’te Charlie Scene, Deuce, J-Dog, Johnny 3 Tears, Da Kurlzz, Funny Man ve Shady Jeff ile ünlenen grup, burada ünlendikten ve Shady Jeff’in gruptan ayrılmasından sonra çıkışını Swan Songs albümü ile ilk kez 2008’de çıkış yaptı. Albümde bulunan ”Undead” isimli şarkıları ile hızlı bir çıkış yakalamışlardı. Basit ama orijinal maskeleri ve eğlenceli sahne performansları ile yayılmaya başlamışlardı. Swan Songs sonrası Desperate Measures isimli canlı performans kayıtlarının bulunduğu bir albüm yayınladı. Albümde bulunan ”Immigrant Song” ve ”Shout At The Devil” şarkılarını kendi tarzlarında mükemmel yorumlayan grup, Klasik Rock dinleyicileri arasında da hızlı bir şekilde yayılmaya başladı.

Swan Songs albümünden sonra gruptaki anlaşmazlıkların büyümesinin sebebi ile Deuce gruptan ayrılma kararı aldı ve grubun vokal kısmına Danny geldi. Danny ile birlikte daha müzikal bir albüm olan American Tragedy’i hazırlayan grup, ”Been To Hell”, ”I Don’t Wanna Die”, ”Hear Me Now, Bullet” ve ”Comin’ I Hot” gibi şarkılar ile büyük bir yükselişe imza attılar.

İki sene sonra hazırladıkları Notes From The Underground albümü ise grup içi bir milat niteliği taşıyordu. ”You can see god when I take my mask off” sözü ile albüme damga vuran ”We Are” adlı şarkı, grubun dünya çapında iyice tanınmasını sağladı. We Are’ın yanında, ”Dead Bite”, ”Another Way Out”, ”From The Ground”, ”Lion” ve ”Pigskin” gibi hit olma potansiyeli taşıyan iddialı şarkıları bulunduran albüm, Hollywood Undead’in daha geniş kitlelere yayılmasını sağladı.

Yine 2 sene sonra Day Of The Dead albümü ile daha farklı, daha deneysel bir çalışmayla karşımıza çıkan grup, ”War Child”, ”Usual Suspects” ve ”Party By Myself” gibi elektronik esintilerin bulunduğu şarkılarla birlikte ”Day Of The Dead” ve ”Dark Places” gibi kendilerine has havalarını korudukları şarkılarla tek bir tarza bağlı kalmadıklarını, yaptıkları ile her tarzda da iddialı olduklarını kanıtlamış oldular.

Day Of The Dead albümünden sonra ise Da Kurlzz gruptan ayrıldığını duyurdu ve grup günümüzdeki halini aldı. Grup, şu an Charlie Scene, Johnny 3 Tears, J-Dog, Funny Man ve Danny olarak yollarına devam etme kararı aldı. Bu karar sonrasında ise son albümleri Five gündeme bomba gibi düştü.

Geçtiğimiz yaz çıkan son albümleri Five ile kalitesini yine gösteren Hollywood Undead, her biri kendilerine özel tasarlanan maskeleri, hayranları ile aralarında olan mükemmel samimiyetleri, çok iyi sahne şovları ve kendisini tekrarlamayıp her zaman kendilerine has olan müzikleri ile rapcore, rap rock ve nu-metalin ikinci baharını yaşatmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Sizler için hazırladığımız Hollywood Undead listesine göz atabilir ve onların mükemmel müziğine dahil olabilirsiniz.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
9

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here