Kahraman Deniz, 19 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde doğup büyüyen, alternatif türde yayınladığı şarkılarıyla kısa sürede hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşan, başta “Lapa Lapa”, “Garezi Var”, “Hiçbir Şeyin Anlamı Yok” ve “Suç Mahalli” isimli şarkılarıyla büyük beğeni toplayan, kısacası kelimelerle insanlara dokunma yolunda koşar adım yürüyen bir müzisyendir.

2013 yılında amatör vokal kayıtları alarak müzik prodüktörlüğüne ilk adımını atan Kahraman Deniz. Ardından 2015 yılında birkaç dostuyla beraber kurduğu stüdyo ile bu işi bir üst seviyeye taşır. Aynı zamanda bu stüdyoda kendi hikayesini anlatan bir şarkı yapma amacıyla nefes almaksızın çalışarak da hedefine ulaşmıştır.

“Aklın yarısı yarda kaldı
Bırakın, gerisi bende kalsın.”

Kahraman Deniz, 2016 yılında “23” isimli ilk albümünü müzikseverler ile buluşturmuştur. 8 şarkıdan oluşan bu albümdeki şarkılar için ”keşfedenlerin kimseyle paylaşmak istemeyeceği kapalı bir kutu” desek yanılmayız herhalde.

“İhtiyacım kalmadı dostlarımın geri ödemeli iyiliklerine!”

Çocukluğunda yazar olma hayali kuran Kahraman Deniz’in şarkı sözleri eğer okuduğunuz bir kitapta yazılı olsaydı, altını renkli kalemlerle çizeceğinizden eminiz. Kahraman Deniz, “23” isimli albümünün yayınlanmasının üzerinden birkaç ay geçtikten sonra ikinci albümü “46” ile dinleyenlerini sevindirdi.

“Küllerimize bile garezi var zâlimin 
Yaka yaka bitiremedi adını âlimin 
Gün doğmadı, ama doğar elbet 
Bu geceki hikâyesi uzun olur hâlimin.”

Yayınlamış olduğu bütün albümlerdeki şarkıların söz ve müziği Kahraman Deniz’e ait, ayrıca kapak tasarımlarının ve düzenlemelerinin büyük bir kısmını da kendisi üstlenmiştir. Birçok sanatçıya söz ve beste veren Kahraman Deniz, ayrıca Beşiktaş tribünlerinde hala dilden dile dolaşan “Tarifsiz Aşk” isimli bestenin de sahibidir. Yazar yüzünü fazla göstermeyen Kahraman Deniz’in doğru anı yakaladığı ilk anda karşınıza çıkacağından emin olabilirsiniz.

“Şehrime bir gelmeyegör, her virane saray olur
Beni tekrar sevmeyegör, mahpushane cennet olur.”

Kahraman Deniz çok kısa bir süre önce 29 Haziran’da “Suç Mahalli” isimli yeni teklisini “Locca Records” etiketiyle yayınlamıştır. Söz ve müziği tamamen Kahraman Deniz’e ait olan bu parçanın klibinde mekan olarak Şahsiyet dizisinin çekildiği yerler tercih edilmiştir.

Bonus Track

Kısa bir süre önce “Deniz ve Güneş” isimli sinema filmi için aynı isimle yayınladığı şarkıyı da buraya bırakıyoruz, keyifli dinlemeler!

Kaynaklar : 1

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here