Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Kağıttan masalsı bir dünya yaratmayı başaran ve çalışmalarıyla büyüleyen Fransız sanatçılar Lucie Thomas ve Thibault Zimmermann, ”Zim&Zou” adında birleşerek birbirinden başarılı el işi çalışmalarını yaratıyorlar. Kağıt, keçe gibi malzemeler kullanarak artık tasarım işlerinin yalnızca dijital ortama aktarıldığı günümüzde el işi becerilerini kullanarak ortaya koydukları çalışmaları onları diğer tasarımcılardan farklı kılmakta. 3 yıl boyunca birlikte grafik tasarım eğitimi alan ikili, çalışmalarında ortak dili yakalamayı başarmış ve adeta masalsı bir dünyanın kapılarını aralayan çalışmalar ortaya koymuşlar. Çalışmalarında genellikle binaları, hayvanları ve doğa figürlerini kullanmayı seven ikilinin kullandıkları detaylardan, renk seçimlerinden ve sunumlarına kadar hiçbir emekten kaçınmadıkları birbirinden başarılı çalışmalarını sizler için listeledik.

Kağıt gibi basit malzemelerle birbirinden başarılı kağıt heykeller yapan ikili, kullandıkları renklerin uyumuyla, ince iş diye adlandırılabilecek detaylardan kaçınmayarak XSW Film Festivali için resmi poster ve Bill & Melinda Gates Foundation için önemli çalışmalar ortaya koydular. Lucie Thomas ve Thibault Zimmermann ikilisinin bu zamana kadar yaptığı en görkemli çalışmaları ise Dubai’deki Hermès mağazası için yaptıkları çalışmaları. Mağaza vitrini için oluşturdukları minik köy içerisinde mantarlar ve göğe uzanan masalsı ağaçlarıyla diğer ünlü mağaza vitrinlerini bile sönük bıraktılar.

İkilinin ortak hayal dünyalarını yaratmaları sonucu renkli kağıtlardan harikalar yaratmalarının yanı sıra, çalışmalarına gösterdikleri özeni sunumlarına ve fotoğraf çekimlerine vermeleri kusursuz işlerin ortaya çıkmasında bir diğer etmen. Konu olarak günlük objeler, sıklıkla tükettiğimiz yiyecekler gibi sıradanlığa yüz tutmuş konuları bu denli ince işlemeleri ikilinin grafik tasarım dünyasında diğer tasarımcılardan sıyrılmalarını sağlamakta.

Bonus:

 

Kaynakça:1,2

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here