Hiç üzerinde ne giymeniz gerektiğinin yazılı olduğu bir davetiye aldığınızda nasıl bir kıyafetin etkinliğe uyabileceğini düşünerek dolabınızın önünde saatler geçirdiniz mi? Dressy Casual, Smart Casual, Casual, Business Casual… Akla gelebilecek her türlü kombinasyonların bulunduğu giyim kurallarının varlığı kafanızı karıştırıyorsa, bu yazı serisi tam da size göre!

Serimizin ikinci bölümünde, sizlere, davet edildiğiniz yere göre gözleri nasıl üzerinize çekeceğinizin ipuclarını vereceğiz. Küçük siyah elbisenin her türlü davete uyduğu bir gerçek, ancak farklı kombinleri ile moda konusunda tam bir profesyonel gibi görünmeyi kim istemez ki? İtirazınız yoksa, haydi başlayalım!

1. Beach Formal/Dressy Resort

Genellikle kır düğünlerinde veya yazları düzenlenen güzel sahil partilerinde tercih edebileceğiniz bu görünümde, konfor ve şıklığın uyumu dikkat çekiyor. Bileklerinize kadar uzanan bir elbise her zaman doğru seçenek olacaktır! Yaz aylarındaki etkinliklerde tercih edilen bu görünüm için koyu renklerdeki elbiseler ve ağır desenlerden kaçınılması gerekmektedir. Bunun yerine soft renkler ile sıcak havalar ile canlanan doğanın simgesi çiçek desenleri tercih edilebilir.

Elbisenin yanı sıra tulumlar da bu davetlerde oldukça hoş karşılanmaktadır. Tulumlar için desensiz, sade parçalar tercih edilebilir. Her iki kıyafet seçiminizde de ayakkabı tercihinizi dolgu topuk veya babetten yana kullanmanız akıllıca olacaktır. Ne de olsa çimen veya kumsalda bata çıka yürümek, elde etmek istediğimiz elegant görünümü zedeleyebilir!

Son olarak bakımlı saçlar ve doğal tonların tercih edildiği bir makyaj uygulanabilir ve hazırsınız!

2. Kokteyl

Eğer bir kokteyle davet edildiyseniz, buradaki şıklığın kilit noktası sofistike bir görünüm yakalamaktır!

En önemli kural, diz hizasında bir elbise tercih edilmelidir. Dekoltenin çok aşırıya kaçmadığı, sizi zarif gösterecek elbiseler her zaman doğru seçim olacakır. Bunun yanı sıra eğer farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, elbisenizi değişik kesimli veya canlı renklerde tercih edebilirsiniz.

Yüksek topuklu ayakkabılar ve mektup çantalar ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Eğer görünüşüme çok fazla zaman harcamadan yine de şık olmak istiyorum diyorsanız, küçük siyah elbisenizi dolabınızdan çıkarmanın tam sırası!

Tamamen siyahlara bürünmek yerine takılar ve canlı renkteki ayakkabı ve çantalar ile de uzun uğraşlara gerek olmadan şıklığı yakalayabilirsiniz.

3. Festive

Tatil sezonu olarak nitelendirdiğimiz dönemlerde (yılbaşı, yıllık düzenlenen aile ve arkadaş toplantıları, doğum günü partileri vs.) tercih edebileceğiniz bu görünümde önemli olan şıklık!

Yüksek topuklu ayakkabılar, dekolteli elbiseler, payetli ceketler/pantolonlar, ağır takılar, ağır makyajlar… İstediniz şekilde şıklığı elde etme özgürlüğü tanıyan bu kategoride, eşofman veya kazak&pantolon ikilisini tercih etmediğiniz sürece yanlış yapmanız mümkün değil!

4. Lounge

Brunch veya beş çayına giderken tercih edebileceğiniz bu görünümde, çok kısa olmayan, pileli etekler tercih edilebilir.

Parlak, gösterişli elbiselerden ziyade, şirin ve flörtöz bir görünüm elde etmenizin daha hoş karşılanacağı bu kombininizi blazer ceketler ile de tamamlayabilirsiniz.

Topuklu ayakkabılar ve küçük el çantaları ile şıklığınızı tamamlayabileceğiniz bu görünümde güneş gözlüğüne de yer vererek cool bir stil yaratabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here