1990’lı yıllarda rock müziğin ülkemizde ve dünyada önlenemez yükselişi ve Kadıköy’ün insanı saran havasının da etkisi ile Cenk Taner‘in önderliği ile Kadıköy’de kuruldu “Kesmeşeker“. Sonrasında zaman değişti, grup üyeleri değişti hatta; ancak “Kesmeşeker“in müziği ile bizi alıp götüren büyülü etkisi hiç azalmadı.

Son hali ile; vokalde Cenk Taner, bas gitarda Canay Cengen, davulda Gökhan Özcan, bateride Emre Sarıtunalılar, gitarda Can Alper ve geri vokal ile bas gitarda Tansu Kızılırmak’ın yer aldığı grupta söz yazarlığını da Cenk Taner üstleniyor. Grubun 8 albümü bulunuyor, bunlar sırası ile şu şekilde: Dipten ve Derinden (1991), Aşk ve Para (1993), Tut Beni Düşmeden (1995), İnsülin (1998), İçinde İçindekiler Vardır (1999), Kum (2004), Doğdum Ben Memlekette (2011) ve Kadıköy (2017).

Muhalif kişiliklerini sözlerine de ustalıkla yansıtan, bir neslin aşk acısına ortak olan ve kimi zaman insanı yeniden ve yeniden aşık etmeyi başaran, kimi zaman da “hala tek kişi olduğunu” hatırlatan bu yetenekli grup; 2017’de araya giren yılların ardından bize yepyeni bir albüm armağan etti ve bizlere tüm bu hisleri en baştan yaşatmayı, Türkçe rock müziğin 90’lı/2000’li yıllarda kaldığını düşündüğümüz dokusunu yeniden hissettirmeyi başardı.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri küçük bir “Kesmeşeker” şarkı listesi ile baş başa bırakıyoruz, keyifle dinlemeniz dileği ile!

  1. Ne Zaman Gitti Tren?
  2. Her Şey Sermaye İçin Sevgilim
  3. Atlar Dönmedi
  4. Metin Kurt Yalnızlığı
  5. Tut Beni Düşmeden
  6. Kadıköy’de Çok Güzel Solduk Biz
  7. İsmail
  8. Tek Kişiyim Ben Hala
  9. En Çok Seni
  10. Dahi Çocukları Düşlerinden Vururlar

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here